Kraina Ognia

Tłumaczenie: Monika Zając
Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 12)
Wydawnictwo: Morgan Rice
6 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Land of Fire
Cezar Kolcz

Gwendolyn i jej lud zostają otoczeni na Wyspach Górnych, osaczeni przez smoki Romulusa i jego milionową armię. Wszystko zdaje się stracone, lecz ratunek nadchodzi z niespodziewanej strony. Gwendolyn zdecydowana jest odnaleźć swe dziecko, zagubione na morzu, i powieść swych poddanych ku nowemu domowi. Thorgrin wreszcie poznaje swą matkę w Krainie Druidów, a ich spotkanie odmieni jego życie na...

Thorgrin wreszcie poznaje swą matkę w Krainie Druidów, a ich spotkanie odmieni jego życie na zawsze i uczyni go silniejszym niż kiedykolwiek. Wyrusza na nową wyprawę, zdecydowany ocalić Gwendolyn, odnaleźć swe dziecko i wypełnić swoje przeznaczenie. W spektakularnej bitwie pomiędzy smokami a ludźmi, Thor zostanie wystawiony na próbę w każdy możliwy sposób i, walcząc z potworami i kładąc na szali życie dla swych braci, sięgnie w głąb siebie, by stać się wielkim wojownikiem.

Na Wyspach Południowych Erec zbliża się ku śmierci, a Alistair, oskarżona o jego zabójstwo, musi zrobić, co w jej mocy, by ocalić Ereca i oczyścić się z podejrzeń. W walce o zdobycie tronu wybucha wojna domowa.

Romulus nie ustaje w próbach zniszczenia Gwendolyn, Thorgrina i tego, co pozostało z Kręgu; cykl księżycowy dobiega jednak końca i jego moc zostanie poddana niełatwej próbie.

Tymczasem w północnej prowincji Imperium rodzi się nowy bohater: Darius, piętnastoletni wojownik, który zdecydowany jest zerwać niewolnicze kajdany i powstać wraz ze swymi ludźmi. W Północnej Stolicy władzę sprawuje jednak Volusia, osiemnastoletnia dziewczyna słynąca ze swej urody – a także nieludzkiego okrucieństwa.

źródło opisu: https://play.google.com

źródło okładki: https://play.google.com

dilbi | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Pomimo tego, że z każdym tomem jest naprawdę gorzej :( nie jestem w stanie oderwać się od tej serii. Autorka wybiła wrogów, więc wymyśla na siłę nowych. Thor raz sam jeden wybija całą flotę używając swojej mocy, żeby za kilkadziesiąt stron nie móc dogonić ludzi, którzy chcą mu zabić syna. Moooocno naciągane.
Na chwilę robię przerwę od serii, ale z zamiarem szukania pozostałych tomów. Bo jednak zastanawiam się kto i kiedy Thora zabije (to biorąc pod uwagę przepowiednie z poprzednich tomów) ;P

Cezar Kolcz | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Książka przeciętna. Ciąg dalszy przygód bohaterów cyklu jest nijaki. Niby Thor zyskuje na sile - morduje flotę imperium, a z drugiej strony ma trudność z pozbyciem się ludzi którzy chcą zamordować mu syna. Polecam tylko tym którzy chcą zagłębić się w cykl.

Magdalena Sowa-Cioś | 2017-05-23

Z każdą kolejną częścią Morgan trochę przekombinowuje i mam wrażenie że przeciąga to co należałoby już zakończyć. Bo ile można iść przez pustynię ??? Bo na tym kończy się 14 księga a do końca cyklu jeszcze trzy księgi.

Agnieszka Kowalewska | 2017-05-28
lubellami | 2017-05-19