Niebo zaklęć

Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 9)
Wydawnictwo: Juvenile Fiction
Amanda

W NIEBIE ZAKLĘĆ (Księga 9 Kręgu Czarnoksiężnika) Thorgrin w końcu dochodzi do siebie i musi raz na zawsze rozprawić się ze swym ojcem. Rozgrywa się epokowa bitwa, gdy dwóch tytanów staje naprzeciw siebie, a Rafi za pomocą swych mocy przyzywa armię nieumarłych. Po zniszczeniu Miecza Przeznaczenia, gdy ważą się losy Kręgu, Argon i Alistair będą zmuszeni przyzwać swe magiczne moce, by pomóc dzielnym wojownikom Gwendolyn. Jednak nawet ich pomoc nie na wiele by się zdała, gdyby nie powrót Mycoples i jej nowego kompana, Ralibara.

Schwytana przez Romulusa Luanda usiłuje go pokonać, podczas gdy ważą się losy Tarczy. Tymczasem Reece z pomocą Selese usiłuje poprowadzić swych ludzi z powrotem w górę Kanionu. Ich uczucie pogłębia się, lecz wraz z pojawieniem się dawnej miłości Reece’a, jego kuzynki, rodzą się nieporozumienia i tragiczny trójkąt miłosny.

W Kręgu panuje wielka radość, gdy Imperium zostaje ostatecznie z niego wypchnięte, a Gwendolyn zyskuje szansę, by zemścić się na McCloudzie. Jako nowa królowa Kręgu Gwen używa swej władzy, by po raz pierwszy w historii zjednoczyć MacGilów i McCloudów oraz rozpocząć niełatwą odbudowę królestwa, armii i Legionu. Królewski Dwór powoli rodzi się na nowo, gdy wszyscy pomagają w odbudowie. Przeznaczone mu jest stać się nawet wspanialszym grodem, niż wyśnił sobie jej ojciec, a w trakcie odbudowy sprawiedliwość w końcu dosięga Garetha.

Także Tirus trafia w ręce sprawiedliwości i Gwen musi podjąć decyzję, jakiego rodzaju przywódczynią chce być. Między synami Tirusa rodzi się wielki konflikt, kiedy okazuje się, że nie każdy z nich w ten sam sposób patrzy na świat, i raz jeszcze wybucha walka o władzę, gdy Gwen rozważa, czy przyjąć zaproszenie na Wyspy Górne i zjednoczyć ponownie cały ród MacGilów. Erec zostaje wezwany, by powrócić do swych ludzi na Wyspy Południowe i spotkać się ze swym umierającym ojcem. Alistair dołącza do niego i rozpoczynają się przygotowania do ceremonii ich zaślubin. Być może także Thora i Gwendolyn czekają wkrótce podobne przygotowania.

Thor zbliża się do swej siostry i gdy życie w Kręgu płynie znów spokojnie, czuje, iż coś wzywa go do odbycia największej wyprawy ze wszystkich: do odległej krainy, w której odnajdzie swą tajemniczą matkę i dowie się, kim naprawdę jest. Pośród licznych przygotowań do ceremonii zaślubin, wraz z powrotem wiosny, odbudową Królewskiego Dworu i planowanymi biesiadami, w Kręgu zdaje się panować pokój. Lecz niebezpieczeństwo czai się w niespodziewanych miejscach i największe zgryzoty bohaterów być może dopiero nadejdą.

Odznaczające się wyszukaną inscenizacją i charakteryzacją NIEBO ZAKLĘĆ to epicka opowieść o przyjaciołach i kochankach, rywalach i zalotnikach, rycerzach i smokach, intrygach i politycznych machinacjach, o dorastaniu, o złamanych sercach, oszustwach, ambicji i zdradzie. To opowieść o honorze i odwadze, losie i przeznaczeniu, o magii. To fantazja wciągająca nas w świat, którego nigdy nie zapomnimy i który przemówi do wszystkich grup wiekowych i płci.

źródło opisu: Juvenile Fiction , 2015

źródło okładki: zdjęcie własne

dilbi | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Jedna z lepszych części serii. Jak już przejdzie się przez początkowe opisy bitew (poziom jeszcze gorszy niż w poprzednich książkach), to zaczyna się robić ciekawie. No ok, może trochę aż za słodkawo miejscami. Tyle, że z drugiej strony, jak to wśród rodzin królewskich i walki o władzę bywa - całe mnóstwo intryg - lepszych, gorszych, ale przynajmniej coś się dzieje. I jak w całe serii - honor najwazniejszy - co już mnie trochę irytuje.
Jeśli ktoś czyta serię - tę część serdecznie polecam!!

Cezar Kolcz | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Moim zdaniem - za dużo polityki a za mało akcji. Jednak książka jest ciekawa i szybko ją się czyta. Czy warto przeczytać ? Dla chęci poznania losów Thora na pewno.