Dancing ze schabem

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Siłą i urodą prozy Wiesława Wiernickiego jest realizm, mocne osadzenie w konkretnej rzeczywistości, klimacie, szczegółach, języku. Wszystko spowite w mgiełkę sentymentu dla przebrzmiałej przeszłości. Ludzie w opowiadaniach są zwykli, naturalni, niektórzy z trudem ratują godność w ciężkich próbach, inni popadają w większe i mniejsze kompromisy, portretowani piórem życzliwego i wyrozumiałego autora. Pisanie to przenika rzadki w dzisiejszych czasach optymizm i wiara w człowieka, mimo rozlicznych wad, które posiada i świństw, które nierzadko popełnia. Stanowi swoiste zwieńczenie knajpiano-warszawskiej kroniki Wiesława Wiernickiego, jest to lektura wciągająca i zabawna, zarazem bardzo pożyteczna ze względu na jej rodzajowy charakter.

źródło opisu: Rytm Oficyna Wydawnicza, 2006

Monika | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014

To nie jest zła książka, to jest książka bardzo specyficzna.
Polecam szczególnie Warszawiakom zainteresowanym stolicą lat 40-tych, 50-tych, 60-tych.
Dodatkowy plus za nostalgiczne zdjęcia.

ciarach | 2010-09-30
Dunya | 2014-07-09