To były knajpy!

Wydawnictwo: Twój Styl
knajpy, Warszawa, dwudziestolecie
Camillos

"Czy ktoś z państwa pamięta, kto przełożył Iliadę?" - rozlega się w ogródku restauracyjnym głos Franca Fiszera. Po chwili z odległego stolika niesie się odpowiedź - "Porębowicz, proszę pana, Porębowicz." Taka atmosfera panowała kiedyś w warszawskich lokalach. To nie jest chyba książka do poduszki, bo czytając ją dobrze mieć w perspektywie smaczny obiad. Jednak zachwyci ona nie tylko smakoszy,...

Taka atmosfera panowała kiedyś w warszawskich lokalach. To nie jest chyba książka do poduszki, bo czytając ją dobrze mieć w perspektywie smaczny obiad. Jednak zachwyci ona nie tylko smakoszy, ale także, a może przede wszystkim, czytelników związanych z Warszawą. Opowiada bowiem o mieście, gdzie chciało się żyć, o dawnych obyczajach, klimacie, barwnych postaciach, kulturze.

źródło opisu: Twój Styl, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magda | 2016-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2016

Czyta się z prawdziwą przyjemnością. Wiele ciekawostek, anegdot i znów (podobnie jak przy "Fortunie po polsku") żal, że brak kontynuacji, że gdyby nie druga wojna i lata komuny...
Taka trochę historia XX wieku opowiedziana przez pryzmat restauracji, knajp, kawiarni itp. Przede wszystkim dla czytelników związanych z Warszawą. Polecam.

Slawek Michorzewski | 2015-04-03
estachos | 2014-06-23