Don Juan (sam o sobie opowiada)

Wydawnictwo: Czytelnik

Najnowsza powieść świetnego austriackiego pisarza to błyskotliwy, przewrotny autoportret tytułowego bohatera Don Juan opowiada całą prawdę o sobie, zadając kłam archetypowi cynicznego uwodziciela ustalonemu przez Tirso de Molinę, Moliera, Mozarta. Jednodniowe związki, zawierane w ciągu tygodnia z siedmioma kobietami są wynikiem romantycznych miłosnych olśnień, a agresywnymi inicjatorkami owych związków są zawsze same kobiety. Każda przygoda rozgrywa się w innym miejscu na ziemi: na Kaukazie podczas wiejskiego wesela, w Damaszku na występie tańczących derwiszów, w północnoafrykańskiej Ceucie, pośród holenderskich wydm, norweskich fiordów.

pikselowa | 2015-09-29

Ksiązkę przeczytałam w jeden dzień. Czytałam się swietnie, jednak historia w niej zawarta mimo ze ciekawa, napisana była w sposób trudny i skomplikowany.
Wydaje mi sie że nie do konca zrozumiałam jej przesłanie...... bo przecież jakies musiało być

Aga | 2016-02-27
tytuswalus | 2014-09-29