9788360192962

Podczas rozprawy, która odbywa się w trakcie najsroższej burzy śnieznej w historii Filadelfii, oskarżony Elliot Steere niespodziewanie przyznaje się do zabójstwa. Broniąca go adwokat, Maria Richter, nie może się z tym pogodzić, jej zdaniem nie ulega wątpliwości, że mężczyzna jest niewinny. Rozpoczyna własne śledztwo, by ujawnić rzeczywistych sprawców zbrodni, oraz by ustalić co skłoniło jej klienta do wzięcia odpowiedzialności za czyn, którego nie popełnił.

mclola20 | 2015-08-13
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane

jako ze nie ma półki "zaczęte- odłożone" dodaję na półkę przeczytane chociaż zmęczyłam jedynie kilkadziesiąt stron. Kryminały to jednak nie moja bajka....

Ilość stron: 440

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Kryminalny wątek bardzo ciekawy, trzyma w napięciu do końca. Twórczość tej autorki można porównać do świetnych kryminałów, które pisze np. Erica Spindler.
Na pewno jeszcze raz sięgnę po książkę Lisy Scottoline.
Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:
„Sami decydujemy o tym, czy jesteśmy niepokonani.” (str 5)
„... nie ma znaczenia, kto śmieje się pierwszy. Ważne jest, kto śmieje się ostatni.” (str 16)
„Walki mogą trwać wiele lat, ale o zwycięstwie decyduje jedna bitwa” (str 25)
„Jak chcę wiedzieć, jaka jest pogoda patrzę przez okno.” (str 377)

Kamil Ł | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Fabuła nie najgorsza aczkolwiek z powodu kilku błędów i wręcz fantastycznych fragmentów jestem zmuszony dac ocenę 5. Osobną sprawą jest opis, który napisała chyba osoba nie czytająca książki bądz też nie przyłożyła zbyt wielu sił aby zrozumieć czytany tekst.

Podaje przykład jednego "fantastycznego" zdania które zagina czasoprzestrzeń (bądz też autorka nie do końca pamiętała co pisała we wcześniejszych rozdziałach):

"... Mary DiNunzio zotała postrzelonan dziś rano przez nieznanego sprawce i w nocy była operowana."

Jak wynika z tego fragmentu najpierw została zoperowana, a dopiero później postrzelona. Istnieje jeszcze podejrzenie, że to błąd w tłumaczeniu co z kolei nie stawia w zbyt dobrym świetle tłumacza jak i wydawnictwa gdyż ktoś takie rzeczy powinien sprawdzać. Podobnych kruczków jest jeszcze conajmniej kilkanaście i dlatego też taką ocenę jestem zmuszony wystawić pomimo iż książke czytało się dość dobrze.

Syla | 2016-10-25
malgos_pk | 2016-07-13