Powtórka

Okładka książki Powtórka Marc Levy
Okładka książki Powtórka
Marc Levy Wydawnictwo: Albatros Cykl: Andrew Stilman (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Andrew Stilman (tom 1)
SI C'ETAIT A REFAIRE
Albatros
2015-01-21
2015-01-21
2012-03-29
Joanna Prądzyńska
zabójstwo pościg przeznaczenie

Autor zaskakuje czytelnika na każdym kroku. Nie wiadomo do końca co jest prawdą, a co snem. Zmusza do przemyśleń co można w życiu zrobić lepiej, inaczej. Polecam.

Świetna pozycja, którą miałam na oku już od dłuższego czasu.
Marc Levy jest jak dla mnie niemal tak samo dobrym pisarzem jak Musso. Uwielbiam ich obu i cenię ich twórczość.

Świetna pozycja, którą miałam na oku już od dłuższego czasu.

Bardzo dobra. To pierwsze moje spotkanie z autorem, ale na pewno, nie ostatnie.

Bardzo dobra. To pierwsze moje spotkanie z autorem, ale na pewno, nie ostatnie.

Polecam. Niezła książka na letnie popołudnie z ciekawym zakończeniem.

Polecam. Niezła książka na letnie popołudnie z ciekawym zakończeniem.

Rankiem 9 lipca 2012 roku, Andrew, reporter śledczy „New York Timesa”, biegał jak co dzień wzdłuż rzeki Hudson, gdy nagle poczuł ostry ból i upadł w kałuży krwi. Kiedy odzyskał przytomność, okazało się, że jest 7 maja 2012 roku – dokładnie dwa miesiące wcześniej. Od tego momentu Andrew ma sześćdziesiąt dni, aby odnaleźć swojego mordercę. Sześćdziesiąt dni, aby zdecydować, jak ma wyglądać jego życie. Wyrusza więc w szalony pościg od Nowego Jorku do Buenos Aires, aby zmienić przeznaczenie. I przekonać się, która z kobiet jest jego prawdziwą miłością.

Zagadka goni zagadkę, wątek kryminalny splata się z historią miłosną i zmierza ku zaskakującemu zakończeniu.

Pomysł bardzo ciekawy i chociaż w połowie miałam wrażenie, że autor nie wie sam co dalej , to ostatecznie zakończenie mnie zaskoczyło pozytywnie. Brakowało mi całościowo czegoś...jakiejś głębi...ale warto było przeczytać:)

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem, książka na początku mnie wciągnęła, potem stałą się nudna i odliczałam kartki do końca. Końca który okazał się zaskakujący.

Andrew to mężczyzna, który ciężką pracą wywalczył sobie pozycję. Pracuje w "New York Times" jako reporter śledczy. Zaczynał od pisania nekrologów, teraz może poszczycić się rewelacyjnym artykułem na temat handlu dziećmi przemycanymi z Tajlandii czy Chin. Aktualnie kończy następny trudny materiał, dotyczący poszukiwań zbrodniarza wojennego z Argentyny. Jego życie uczuciowe wreszcie się unormowało. Spotkał kobietę swojego życia, oświadczył się, wziął ślub. I wszystko zepsuł. Na domiar tego nie zdążył nic naprawić, gdyż pewnego poranka podczas codziennej przebieżki zostaje zamordowany. Kiedy odzyskuje przytomność okazuje się, że został cofnięty w czasie o sześćdziesiąt dni. Czy uda mu się znaleźć swojego mordercę i naprawić życie? Andrew to interesujący bohater, wzbudzający sympatię i sprawiający, że czytelnik wiernie mu kibicuje aż do końca. W dochodzeniu do prawdy pomaga mu emerytowany policjant oraz oddany przyjaciel. W trakcie śledztwa Andrew zdaje sobie sprawę, że sporo po świecie chodzi osób, które mogłyby pragnąć jego śmierci. Uświadamia sobie także, że jego artykuły mogą zniszczyć czyjeś życie. "Powtórka" to połączenie wątków obyczajowych i sensacyjnych z lekką nutką metafizyki. Akcja toczy się wartko, fabuła jest wciągająca i niebanalna a zakończenie zaskakujące. Najbardziej jednak podobały mi się dwie rzeczy. Po pierwsze ukazanie morderstwa z punktu widzenia mordercy, po drugie rozdziały dotyczące reportaży Andrew . Świetnie się tu sprawdza powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Andrew, choć nieświadomie, dochodząc do pewnych prawd, zrujnował czyjeś życie. Czy powtórne przeżywanie tych samych momentów sprawi, że mężczyzna zrozumie swoje błędy? Czy uda mu się znaleźć osobę, która aż tak go nienawidzi? Moje wrażenia po lekturze są bardzo pozytywne. Autor świetnie prowadzi akcję poprzez spójną i ciekawą fabułę. "Powtórka" to lekka książka rozrywkowa z elementami romantycznymi i sensacyjnymi, przy której przyjemnie spędziłam czas. Ma też drugie dno i porusza także cięższe tematy, jak handel dziećmi i nielegalne adopcje oraz masowe morderstwa. Jedynym mankamentem tej książki była dla mnie postać narzeczonej Andrew, która wypada tutaj dość blado, chociaż nie miało to wpływu na mój odbiór książki. Podobała mi się.

Kolejna świetna książka tego Autora.
Wszystko, to co lubi - mamy tu wątek historyczny - Matki z Placu Majowego, wątek kryminalny, i oczywiście miłość.
Jeśli ktoś lubi styl Musso, to Marc Levy też wart jest poznania.

Kolejna świetna książka tego Autora.
Jeśli ktoś lubi styl Musso, to Marc Levy też wart jest poznania.

Jak dla mnie drugi tom przygód dziennikarza lepszy. Ale ogólnie może być, przyjemnie i szybko się czyta.

• 2015
  • 2015