Co z ciebie za matka

Seria: Kobieca strona thrillera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Just What Kind Of Mother Are You
joly_fh

Przejmujący i złowieszczy thriller dla czytelników, którym podobała się „Zaginiona dziewczyna”. lk;lkl Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez...

lk;lkl
Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała…

Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2013

źródło okładki: www.proszynski.pl

Liza | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Lisa jest przytłoczona i zmęczona, jako pracująca matka trójki dzieci i żona taksówkarza. Zazdrości swojej niepracującej przyjaciółce Kate wolnego czasu. Pewnego dnia, nastoletnia córka Kate znika… Zawiadamiają policję i okazuje się, że to „już druga zaginiona dziewczyna”. Na dodatek Lisa jest winna zaniedbania, niedopatrzenia, nieuwagi, nie upewniła się co do pewnej rzeczy, nie poinformowała i nie sprawdziła. Co będzie dalej? Na pewno czytelnika czeka spore zaskoczenie…

Ten kobiecy thriller jest wciągający, pełen namacalnych emocji: poczucia winy, złości i nienawiści. Opowiada zarówno o poszukiwaniach pewnego mężczyzny, o skutecznych sposobach manipulacji; o dzieciach rozwiedzionych rodziców i traumie z tym związanej, chorej psychice. Pisarka ukazała jak poczucie niższości, kompleksy, zazdrość i ukrywane sekrety mogą zniszczyć związek dwójki osób, a także jedną z nich.

„Był wszystkim, czym ja nigdy nie mogłam być. Wszystkim, czego nigdy nie mogłam mieć.”

Serdecznie polecam!

Wera2002 | 2018-12-08
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Powieść ukazuje problem bezpodstawnego oskarżenia o coś, czego się nie zrobiło i manipulacji, wynikających z problemów małżeńskich. Kate,przyjaciółka Lisy,miała dobre intencje,ale tylko zaszkodziła swoim dzieciom- tak samo jak jej mąż Guy.
Ludzie są skłonni do szaleństw, by osiągnąć cel,często kosztem innych, skazując się na publiczny lincz.

Rybana | 2018-01-25

Opiekujesz się córką przyjaciółki, nie raz, nie dwa...często. I nagle dziecko/już nastolatka znika, a ty zostajesz obarczona winą i potępiona przez wszystkich... małe miasteczka są w tym dobre.
Żyjesz w poczuciu winy, z piętnem nieodpowiedzialnej, z ciężarem niewiedzy co tak naprawdę się stało.
Tak było z bohaterką książki "Co z ciebie za matka?"
I nagle ma dość tego ciężaru, tej winy którą ją zżera i nieprzespanych nocy, podczas których przewijają się przez jej głowę najmroczniejsze scenariusze... Zaczyna szukać, chce wiedzieć, dotrzeć do sedna, do końca... nawet jeśli na tym końcu kryje się prawda bardziej pokręcona niż można sobie to wyobrażać. To nie jest mroczno krwisty thriller, ale moim zdaniem książka kryminalno-obyczajowa. To przede wszystkim fantastyczna, trzymająca w napięciu historia o przyjaźni, rodzinnych zależnościach i zdradzie. Tej najdotkliwszej.

Aschlee30 | 2017-12-31

Lisa jest mamą trójki dzieci, pracującą w schronisku dla zwierząt. Jest kobietą przemęczoną, zabieganą, z zaniżoną samooceną i nie wierzącą do końca w to że jest dobrą mamą. Według niej każda inna mama jest lepsza niż ona. Od pięciu lat przyjaźni się z Kate i czasem zazdrości jej tego co ma, pięknego domu, tego że nie musi pracować i przejmować się problemami życia codziennego, że o ich dobrobyt dba jej mąż, a ona ma tylko ładnie wyglądać i zajmować się dziećmi.
Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę gdyż ginie córka Kate w momencie w którym powinna być pod opieką Lisy. Co stało się z Lucindą? Czy uciekła? Została uprowadzona? Czy żyje? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.
"Co z Ciebie za matka" to historia wciągająca od pierwszych stron. Zaginiona dziewczynka, zrozpaczeni rodzice, Lisa oskarżana o zaginięcie dziecka, żona ukrywająca sekret przed swoim mężem, motyw pedofila i ogromne wyrzuty sumienia Lisy.
Zakończenie książki wręcz wbiło mnie w fotel....

Weronika | 2017-06-29

To moim zdaniem najlepszy tytuł tej autorki, polecam!

Soyunica | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Sięgając po książkę nie nastawiałam się na to, iż przeczytam choćby dwie strony, gdyż nie jestem fanką kryminałów. Mimo to bardzo spodobała mi się ona i nie ukrywam, że byłam zaskoczona, gdy dotarłam do jej końca. Przez cały czas byłam przekonana, że ktoś zupełnie inny jest winny i nigdy nie pomyślałabym, że była to taka osoba a nie ten kogo typowałam. Polecam serdecznie, gdyż książka trzyma w napięciu.

Anna | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Jak na debiut autorki, całkiem niezła książka.
Wartka akcja, bez zbędnych długich opisów, szybko się czyta, porusza kilka ważnych wątków, trzyma w napięciu.

VirginiaW | 2017-02-10

Czytało się bardzo dobrze, ale nie był to thriller, którego nie dało się odłożyć...

bisou | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Książka "Co z Ciebie za matka" zdobyła moje serce bez reszty. Może i nie jestem wielką fanką thrillerów to ten naprawdę mi się spodobał i wciągnął bez reszty. Jej głównym tematem jest zaginięcie dziecka i piekło przez jakie musieli przechodzić rodzicie, którzy nie wiedzieli czy ich dziecko w ogóle żyje. Lubię czytając thrillery domyślać się rozwiązania, ale niemal za każdym razem prawda jest o wiele bardziej szokująca niż myślałam. I tak też było z tą książką - koniec mnie mega zaskoczył. Polecam z czystym sumieniem wielbicielom nieoczekiwanych zakończeń i dreszczyku emocji związanych z chęcią poznania prawdy.

arivira | 2016-11-17
Przeczytana: 04 listopada 2016