Co z ciebie za matka

Seria: Kobieca strona thrillera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Just What Kind Of Mother Are You
joly_fh

Przejmujący i złowieszczy thriller dla czytelników, którym podobała się „Zaginiona dziewczyna”. lk;lkl Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez...

lk;lkl
Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała…

Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2013

źródło okładki: www.proszynski.pl

Ania | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

Bardzo dobry thriller dla kobiet ukazujący jeden z najgorszych koszmarów jaki może przydarzyć się matce.Daje czytelnikowi do myślenia.Postacie są tu tak rzeczywiste że trudno uwierzyć że zostały wymyślone.Jest tu przede wszystkim fantastyczna trzymająca w napięciu historia o przyjażni,rodzinnych zależności i okropnej zdrady.Powieść opowiada o zwykłej rodzinie,która nagle znajduje się w sytuacji z najgorszego koszmaru.Czytałam tą książkę z zapartym tchem zastanawiając się nad zakończeniem,którego w rezultacie naprawdę nie spodziewałam się,dosłownie zaskoczyło mnie.Przyjemna i wciągająca lektura.Polecam!!

BagatElka | 2014-09-28
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 28 września 2014

Świetny kryminał.
Doskonale wymyślona nazwę dla tej serii bo to istotnie są książki dla kobiet.Większość pań nie lubi krwawych,brutalnych scen i tutaj ich nie ma.Jest wątek kryminalny ale w większości to historia obyczajowa dotycząca życia rodzinnego.
Porusza trudne tematy i ukazuje blaski i cienie bycia rodzicem a w tym przypadku bycia matką.

Nie ma tutaj głębokiej analizy psychologicznej jak w przypadku książek Jodie Picoult albo Lisy Scottoline.
To jest raczej lekkie,szybkie czytanie ale przy okazji ciekawe i z odrobiną napięcia.
Przeczytałam zaledwie jedną książkę z cyklu "Kobieca strona thrillera" i chociaż nie nazwałabym jej thrillerem to wiem,że chętnie sięgnę po następne.

MartaKu | 2015-02-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Ciekawa książki. Nie jest to dla mnie kryminał-dreszczowiec, raczej książka z wątkiem kryminalnym. Podstawowym tematem jest tu „chora” psychika matek i żon. Jedna za wszystko się obwinia, łatwo nią manipulować, druga wywyższa się ponad innych ludzi, którzy ciężko pracujących, by utrzymać dom i rodzinę, trzecia zrobi wszystko by nie odszedł od niej mąż. Książka szybka i łatwa.

Przebudzona | 2016-10-24
Przeczytana: 06 października 2016

Powieść pani Pauli to IDEALNY przerywnik w czytaniu innych "cięższych" książek. Można się odstresować, zrelaksować i przy okazji dać się zaskoczyć. Książka może wydać się niepozorna - Ot taki thrillerek dla kobitek, ALE dzięki bohaterom i bywa, że i dobitnym, bez ogródek spostrzeżeniom ze strony autorki czyni tę powieść wciągającą.

Sam tytuł i blurb już z góry aż karze nam wskazać WINNĄ, potępić nieszczęsną matkę, która nie powiadomiła swojej przyjaciółki, że jej córki u niej nie było, a powinna być! Rzućmy kamieniem?

A co jeśli nie o tę matkę chodzi? A tę na pozór niewinną, pogrążoną w strachu? Co wtedy?

I dlatego ta na pozór "lekka" odskocznia staje się INTERESUJĄCA :)

Dodam, że ubawiło mnie to, że pisarka bez ogródek poruszyła temat alkoholizmu. Wiem, temat nie śmieszny. Tyle, że nie spodziewałam się tego, że wytknie to swoim rodakom! (Brytyjka) ;)

Sama nie wiem co mam myśleć o pani detektyw, która ma problem z ogromnym biustem, ALE od biedy może być i nawet coś tam wnosi...

kasandra_85 | 2013-10-20
Przeczytana: październik 2013

eMMali | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Ciekawa, prosta, szybka opowieść. Zaginiona dziewczynka (nie jedna), pedofil, zrozpaczeni rodzice, kobieta która od czterech lat ukrywa sekret przed mężem...
Jest jeden szczegół, jestem ciekawa czy zwrócicie na niego uwagę- coś miało się wydarzyć, ale na szczęście nie zdążyło. :) Czytajcie uważnie. :)
Książka bardzo fajna. Ale minus za to, że domyśliłam się zakończenia. Mimo to polecam, nie można się oderwać, książka do przeczytania za jednym podejściem. :)

Gośka | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Lisa Kallisto to wiecznie zabiegana, próbująca nad wszystkim zapanować kobieta, której nie zawsze się to udaje. Praca i opieka nad trójką dzieci, brak czasu dla męża, wieczne zmęczenie, kłopoty finansowe, to codzienność Lisy. Poza tym Lisa na każdym kroku czuje się winna, gorsza od innych matek. Ma niskie poczucie swojej wartości, chociaż zupełnie niepotrzebnie. Jest dobrym człowiekiem. Wrażliwa, kochająca, myśląca o potrzebach innych. Praca w schronisku dla zwierząt jest jej pasją. Ma kochającego męża Joe'go, który jest niesamowicie lojalnym i oddanym partnerem. Ich rodzina jest dla nich wszystkim.
Kate z kolei to nie pracująca matka dwójki dzieci, całkowicie poświęcająca się opiece nad nimi. Mieszka w dużym, nowoczesnym domu, jej mąż Guy zapewnia im dobrobyt, a ona sama angażuje się we wszelkiego rodzaju imprezy szkolne. Zawsze ma czas dla dzieci. Wie o nich wszystko.
Lisa i Kate, dzięki przyjaźni swoich nastoletnich córek, również się zaprzyjaźniły. Pewnego dnia jednak ich...

beataj | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Ginie dziecko. A właściwie już nie dziecko, tylko młodziutka nastolatka. Koszmar :( Tragedia :( Rozpacz :( Jesteś matką i serce pęka ci z bólu. Jeśli to nie twoja córka, to współczujesz, przeżywasz, a w duchu dziękujesz Bogu, że to ktoś inny. A jeśli to jest przyjaciółka twojej córki i córka twojej przyjaciółki - boli bardzo, starasz się pomóc, wesprzeć, nadal jednak zdarza ci się westchnąć z ulgą, że to nie wy. Ale co, jeśli to ty jesteś odpowiedzialna za to zniknięcie? Nie bezpośrednio, nie własnoręcznie, ale przez zaniedbanie? Jak się czujesz, gdy inni już osądzili, gdy patrzą na ciebie z wyrzutem?
Tylko czy na pewno to ty jesteś winna???

miqa | 2013-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, EBOOK
Przeczytana: 18 grudnia 2013

„Co z ciebie za matka” to pierwsza książka Brytyjki mieszkającej w Kumbrii (hrabstwo w zachodniej części Anglii) do której napisania zainspirował autorkę jeden z odcinków znanego show Oprah Winfrey. Już na wstępie mogę zaznaczyć, że cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę książkę ponieważ dzięki lekturze mogłam popatrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy.

Główną bohaterką i jednocześnie narratorką książki jest Lisa Kallisto, spełniona matka trójki dzieci i żona, zabiegana pracownica schroniska dla zwierząt. Jej mąż Joe jest taksówkarzem. Pewnego dnia jej córka, trzynastoletnia Sally, umówiła się z koleżanką z klasy, sąsiadką, że ta przyjdzie do niej po lekcjach. Niestety dzień wcześniej Sally się rozchorowała. Obie, Sally z Lisą zapomniały o zaplanowanej wcześniej wizycie koleżanki. Na drugi dzień, gdy okazało się, że dziewczynka nie wróciła do domu, została uznana za zaginioną. Lisa nie może znieść myśli, że to jej wina. Gdyby tylko wcześniej poinformowała przyjaciółkę o...

Anna | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Świetna książka, wciągnęła mnie od początku. Do tego stopnia, że czytałam w nocy, aż nie skończyłam, choć przeważnie nawet przy najciekawszych po kilku minutach w łóżku zasypiam. To już super rekomendacja, a z tych poważnych - powieść zawiera wątek kryminalny, mający zaskakujące rozwiązanie dopiero na końcu. Ciekawe sylwetki bohaterów, i zawsze fascynujący, a zarazem przerażający obraz, do czego człowiek jest zdolny, aby na siłę utrzymać wizerunek i pozory pełnej rodziny. Gorąco polecam!