Oblicza współczesnego terroryzmu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek

Od kilku lat problematyka bezpieczeństwa oraz terroryzmu jest przedmiotem szczególnego zainteresowania naukowców, polityków i publicystów. W niniejszym tomie zaprezentowano drugą część referatów będących pokłosiem międzynarodowej konferencji naukowej Terroryzm i konflikty zbrojne na przełomie XX i XXI wieku zorganizowanej przez Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego w czerwcu 2005 roku. W konferencji, która odbyła się pod patronatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, uczestniczyło 65 referentów, m.in. z Polski, Danii, Litwy i Niemiec. W przedsięwzięciu tym wzięli udział zarówno teoretycy, jak i praktycy zajmujący się problematyką bezpieczeństwa i konfliktów międzynarodowych, tj. politolodzy, historycy, pedagodzy, mikrobiolodzy, lekarze, wojskowi, policjanci.

Bogusław | 2015-05-12
MHWA | 2015-03-09