Dysfunkcja rzeczywistości 1. Początki

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Reality Dysfunction Part 1: Emergence

Zdumiewający wszechświat edenistów - poddanych genetycznej modyfikacji ludzi połączonych telepatyczną więzią ze swymi inteligentnymi statkami i żywymi światami; wzmocnionych nanotechnologicznie międzygwiezdnych pilotów i wojowników... oraz przerażających starożytnych obcych tajemnic, które wykraczają poza ludzkie pojmowanie. Na Joshuy Calvercie, właścicielu kosmolotu "Lady Macbeth" ciąży przekleństwo fartu; na Ione Saldana, lordzie ruin, ciąży przekleństwo jej królewskiego pochodzenia; na kolonistach uwięzionych w cuchnących dżunglach świata zwanego Lalonde ciąży przekleństwo ich wiary; na całych planetach po prostu ciąży przekleństwo... Płytka danych pochodząca od dawno wymarłego gatunku Laymilów jest jedynym kluczem do zagadki nie znanego nauce zjawiska, inwazji, o jakiej nie słyszała historia. Laymile zwali je "dysfunkcją rzeczywistości". Ale równie dobrze mogli je nazwać piekłem.

Andreas | 2015-04-16

Kiedy się czytało Tolkiena, wydawało się nieprawdopodobnym, że można na tej podstawie nakręcić film oddający bogactwo tej książki. A jednak! Ale co do trylogii Hamiltona, to mam jednak wątpliwości wątpliwości, czy to możliwe ... SF z najwyższej półki! Kompleksowa i spójna wizja polityczna, ekonomiczna, militarna, społeczna i socjologiczna przyszłości. No i ten konflikt, który przekracza granicę śmierci ... Procesory wyobraźni zaprzęgnięte do pracy na najwyższych obrotach.

NiePotrzebujęPłuc | 2016-02-18

Genialny początek serii - wszechświat tak pokręcony i złożony jak Westeros George'a Martina. Porządne sci-fi pomieszane z thrillerem i horrorem - rzeczy, które dzieją się na Lalonde przekraczają wszelkie oczekiwania. Bardzo plastyczny opis planet, postacie znakomicie wykreowane, ciekawe i takie, do których szybko się przywiązujemy.

Książka nieziemsko wciągająca ;)

Damian | 2014-01-20

Pierwsza część sagi konfederacji z pewnością nie zawladnela moim sercem tak jak pierwsza część sagi o wspólnocie, ale mimo to jest to ciekawa książka i zachęciła mnie do przeczytania całej sagi

TytusX | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Nie polecam. W pisarstwie SF rzadko napotykam na taki śmietnik idei. Im dłużej się czyta tym większa nadzieje, że książka była warta wzięcia do rąk, ale nie autor dostarcza nam coraz to większe dawki absurdu pomieszanego z kitem. Niewiele książek oceniam poniżej zera, ta jest jedną z nich.

sturmovik | 2013-01-06
Przeczytana: 2011 rok

Najlepsza ksiazka Hamiltona jaką czytałem do tej pory, może najlepsze sf wogóle. Ciekawy miks gatunkowy

marquiz | 2014-07-11

Jedna z lepszych serii S-f. Być może najlepsza jaką czytałem. Bardzo świeża i odkrywcza

Karolina | 2013-12-30
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone