W transie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Na pierwszy rzut oka współpracującemu z sądem neuropsychologowi, doktorowi Peterowi Zakowi, prośba koleżanki po fachu nie wydaje się ani trudna, ani skomplikowana. Channing Temple potrzebuje jego pomocy w ocenie osobliwego zachowania córki. Zanim jednak Peter zdąży spotkać się z nimi obiema, znajduje przyjaciółkę z kulą w głowie. Siedemnastoletnia dziewczyna stoi obok ciała matki. W dłoni trzyma pistolet Dla bostońskich policjantów uzależniona od ritalinu Olivia Temple staje się natychmiast główną podejrzaną. Peter uważa jednak Olivię raczej za ofiarę, a związek nastolatki z łagodzącą efekty uzależnienia kuracją eksperymentalną jej matki za tylko jeden z elementów mrocznej układanki. Prywatne śledztwo prowadzi doktora Zaka za kulisy instytutu, w którym kieruje oddziałem neuropsychologicznym. Odkrywa tam prawdziwą plątaninę spisków i ludzi ryzykujących życie niewinnych istot

denudatio_pulpae | 2014-08-31
Przeczytana: sierpień 2009

Moje kolejne spotkanie z sympatycznym psychologiem Peterem Zakiem było może troszeczkę mniej zaskakujące niż poprzednie, ale za to książka nadrabia bardziej dynamiczną akcją. Tym razem jednak zabrakło mi właśnie elementów związanych z psychologią, badaniem stanu pacjentów oraz wyciąganiem wniosków na podstawie tych testów.
Mimo iż domyśliłam się z lekkim wyprzedzeniem kto jest winien to końcówka mnie jakoś bardzo nie rozczarowała.
Całkiem przyjemne czytadło :)

| 2012-04-04

Doktor Zak pomaga dawnej przyjaciółce zdiagnozować przyczyny zachowania jej córki. Dziewczyna ma problemy z koncentracją i postrzeganiem rzeczywistości, uzależniła się od leków psychotropowych. Nieoczekiwanie przyjaciółka Zaka ginie, a policja podejrzewa samobójstwo. Sprawa nie jest oczywista, gdyż przy zwłokach matki znaleziono córkę, która trzymała broń, z której kobieta zginęła. Poza tym była pani doktor miała kilkoro wrogów wśród współpracujących z nią lekarzy.
Bardzo ciekawie napisana książka, wciągająca fabuła i nieoczekiwane zwroty akcji. Grupa G.H.Ephron jak zwykle stanęła na wysokości zadania.

Korenia | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Obawiałam się, że książka może być tendencyjna i przewidywalna. Na szczęście moje obawy się zupełnie nie sprawdziły :) Bardzo dynamiczna akcja, trzyma w napięciu. Jeśli będę miała możliwość z chęcią przeczytam inne książki tych autorów.

Agata Gołaś | 2016-07-04
Magda | 2016-05-04