Amnezja

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Jak złapać mordercę, jeśli jedyny świadek zbrodni ma amnezję? Peter Zak nie bada odcisków palców ani DNA. Próbuje rozwiązać zagadki kryminalne przy pomocy psychologii. Peter, ekspert w dziedzinie urazów mózgu zaczyna współpracować z biurem adwokata z urzędu w Massachusetts. Ma zbadać świadków i oskarżonych. Sylvię Jackson znaleziono nieprzytomną na cmentarzu. Morderca strzelił jej w głowę i zamordował kochanka Sylvii. Kobieta zapada w śpiączkę. Kiedy odzyskuje przytomność, niczego nie pamięta. Ale trzy miesiące później przypomina sobie, kto próbował ją zabić. Oskarża swojego byłego męża. Stuart Jackson jest załamany. Czy popełnił straszną zbrodnię?Peter przestał pracować jako rzeczoznawca rok wcześniej, kiedy jego żona została brutalnie zamordowana. Była to zemsta człowieka, którego bohater badał. Kiedy były znajomy prosi Petera o konsultację w sprawie Jacksonów, bohater nie potrafi odmówić. Psycholog ma stwierdzić, czy zeznania Sylvii są wiarygodneAmnezja to niezwykła książka z tytułem, który przykuwa uwagę. Psycholog Peter Zak, który nie doszedł jeszcze do siebie po śmierci żony, ma zbadać pamięć ofiary dotkniętej amnezją. Trzymająca w napięciu powieść G. H. Ephron ukazuje świat osoby cierpiącej na amnezję. Książka zapoczątkuje serię powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Bostonie.Jeremiah Healy, autor Spiral i The Stalking of Sheilah QuinnAmnezja to fascynujący debiut, w którym opisano świat psychologów pracujących jako rzeczoznawcy sądowi. (To ciężki zawód!) Wkrótce ukarzą się kolejne powieści G.H. Ephron.Philip R. Craig, autor Yineyard BluesAmnezja to niezwykle wciągająca książka. Miejmy nadzieję, że zapoczątkuje nową serię kryminałów. Nie mogłem jej odłożyć.Nicholas Pileggi, autor Wiseguy i CasinoJeden z najbardziej obiecujących debiutów roku.Sarah Smith, autorka Obywatel bez pochodzenia Okładka: miękka; Rok wydania: 2005;

denudatio_pulpae | 2014-08-26
Przeczytana: sierpień 2009

Peter Zak jest psychologiem, który poza pracą z pacjentami bierze udział w rozprawach sądowych jako biegły. Jedna z takich właśnie spraw zakończyła się dla niego osobistą tragedią... Jednak kiedy znajomy prosi go o opinię w trudnej sprawie ten nie potrafi mu odmówić.

Książka to całkiem przyzwoity thriller, ciekawe jest przedstawienie historii z perspektywy psychologa, sam bohater jest sympatycznym facetem, niestety po ciężkich przejściach. Na szczęście nie ma w niej psychologicznych teorii niezrozumiałych dla niewtajemniczonych, czego trochę się obawiałam.
Nie ma w niej za dużo napięcia, myślę że jest w sam raz do poczytania w nudne wieczory :)

lipka02 | 2013-07-19
Przeczytana: 2012 rok

Fabuła książki bardzo wciąga,jej zakończenie jest również zaskakujące.Fani książek psychologicznych oraz kryminałów powinni przeczytać tą pozycję.

| 2012-04-02

Kolejna powieść autorstwa pisarzy ukrywających się pod pseudonimem G.H.Ephron. Doktor Peter Zak zostaje wciągnięty w sprawę tajemniczego zabójstwa młodego człowieka i usiłowaniu zabójstwa jego kochanki. Jedynym świadkiem zdarzenia jest niedoszła ofiara, która w wyniku tego zdarzenia doznała urazu mózgu, co wpłynęło na pogorszenie jej pamięci. Mimo to kobieta uparcie twierdzi, że pamięta feralny dzień i wie, kto usiłował ją zabić.
Książka napisana w bardzo ciekawy sposób, wciągająca, z nieprzewidywalnym zakończeniem.

Martyna | 2016-10-01
sibidilla | 2016-07-31