Puszka-Cacuszko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki dla Małych i Dużych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Format
poezja dziecięca polska

Książka Puszka-cacuszko jest wynikiem dialogu dwóch artystów: kompozytora i poety Lecha Janerki oraz malarza i scenografa Tomasza Brody. Na tom składają się krótkie, pełne refleksji i humoru teksty Janerki oraz poruszające, poetyckie rysunki Brody. Adresatami książki są głównie dzieci, ale i dorośli. Bohaterami autorzy uczynili - zgodnie z klasycznym wzorem bajki - zwierzęta, których losy mogą być odbierane w wielu wymiarach: dosłownie i metaforycznie, jako aluzje do problemów współczesnego świata. W tym sensie książka spełnia wszystkie zadania dobrej literatury: bawi, uwrażliwia, skłania do myślenia i zadawania pytań, uczy. Do książki dołączona jest płyta CD z niespodzianką - specjalnie nagraną przez L. Janerkę, niewykonywaną od lat piosenką z płyty Klausa Mitffocha pt. „Słoń”.

źródło opisu: Wydawnictwo Format, 2006

źródło okładki: http://wydawnictwoformat.pl/