Opowieść

Wydawnictwo: Mila
poezja dziecięca polska
dziubax

Książka składa się z trzech utworów Joanny Papuzińskiej - "Czarna jama", "Ja" i "Opowieść" - z których dwa pierwsze są reedycją z roku 1984 a trzecia tytułowa "Opowieść" ukazuje się w tej formie po raz pierwszy. Wspaniałe ilustracje Stasysa Eidrigeviiusa są równorzędną częścią tej książki. Pragniemy je pokazać nowemu pokoleniu polskich miłośników książki. Jest to tym bardziej ważne, że Stasys Eidrigevicius, ten niezwykły czarodziej obrazu urzekający tajemnicą niepokojem tęsknotą, tak mało książek dla dzieci zilustrował w Polsce. Lektura tej książki będzie niezapomnianym ważnym przeżyciem dla czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Mila, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwomila.pl/

jagarkar | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Arcydzieło ze względu na ilustracje!
W książce znajdują się trzy wierszyki: "Opowieść", "Ja" i "Czarna jama". Te dwie ostatnie były już niegdyś wydane (o ich burzliwej historii można poczytać w posłowiu książki), "Opowieść" jest publikowana po raz pierwszy. Szczerze mówiąc, książka nie ucierpiałaby, gdyby właśnie tytułowy wiersz się w niej nie znalazł. Mój typ to "Ja". Oraz oczywiście każda, nawet najmniejsza ilustracja!

naranja81 | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, EM., Posiadam