Lenio, czyli mania mniamania

Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca, Świat Literacki
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Lenio w sposób strawny i dla dzieci, i dla rodziców mówi o tym, co… niestrawne: cukierkach w nadmiarze, tonach papierków i reklamach, którym trudno się oprzeć. Zabawne wierszyki, barwne ilustracje i towarzyszące im zagadki mogą być punktem wyjścia do rozmów na poważne tematy, takie jak zdrowe odżywianie, ekologia, dzisiejsze tempo życia. Strony z wyraźnym, dużym tekstem na białym tle ułatwią...

Strony z wyraźnym, dużym tekstem na białym tle ułatwią próby samodzielnego czytania.
Może przykład ptaszka Lenia sprawi, że dzieci z mniejszym zapałem będą się domagać nowej, tym razem błękitnej gumy do żucia. A mamy i tatusiowie przy kolejnych zakupach łatwiej przełkną jeszcze jedno „Ja chcę tooo!!!”.
Poznajcie Lenia!

źródło opisu: Czuły Barbarzyńca, 2006

źródło okładki: http://sklep.czulybarbarzynca.pl/lenio-czyli-mania...»

Kate Ł | 2014-06-25

Krótka historyjka o ptaszku, który był takim leniwym łakomczuchem, że najadł się słodyczy. "Nagle z nieba spada cud: ni to glista, ni to glut. Połkniesz toto bez gryzienia. To ideał jest jedzenia". Niestety ta przygoda nie kończy się dla niego dobrze, więc historia ptaszka staje się przestrogą dla dzieci przed "śmieciowym jedzeniem". Morał bardzo zacny i ważny w obecnych czasach, w których dzieci na każdym kroku są kuszone kolorowymi smakołykami (kioski, supermarkety, sale zabaw, centra handlowe, reklamy).
Śmieszne, proste teksty szybko wpadają do ucha i są często powtarzane przez dziecko. Wspólnie z synem mieliśmy ubaw i nadal lubimy wracać do tej lektury.

Na półkach