Z Urwisa - Bohater

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

z prawdziwą przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników pierwsze wydanie książkowe powieści wielkiej polskiej świętej!!! Mało kto wie, że Urszula Ledóchowska pisała powieści dla dzieci. Była wybitnym pedagogiem. Jej system wychowawczy bywa dziś nazywany pedagogiką świętości. W książce o urwisie, z którego wyrósł bohater, przeczytamy historię Olka. Ten osierocony chłopiec, chociaż ma dobre serce, jest zaniedbywany wychowawczo i dlatego uczy się kłamać i kraść. Na szczęście w porę dostaje się pod opiekę mądrych, szlachetnych ludzi, którzy pomagają mu wyrosnąć na dobrego człowieka. Podczas wiosennej powodzi Olek staje przed trudnym wyzwaniem uratowania zagrożonego życia małego dziecka.

Katarzyna | 2012-07-17

Piękna, poruszająca...