Krzyk młodych

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Cris de jeunes
83-211-1715-5
Scarlett

Ksiądz Guy Gilbert to barwna postać paryskiej ulicy, znana również w świecie. Długowłosy, zawsze w czarnej skórzanej kurtce, od ponad trzydziestu lat przemierza mroczne dzielnice i więzienia w poszukiwaniu młodych ludzi wchodzących w konflikt z prawem, odrzuconych przez dom i środowisko, zagubionych w świecie przemocy i narkotyków, pozbawionych miłości i nadziei. Książka ta jest jak sam...

Książka ta jest jak sam autor - mocna, odważna, bezpośrednia, ale tez pełna miłości. Porusza niełatwe tematy - przemoc, samobójstwo, cierpienie - ale daje również nadzieję. Ksiądz Gilbert wsłuchuje się w pełen rozpaczy i buntu głos młodych.

Scarlett | 2010-08-09
Na półkach: Przeczytane, Hall of fame
Przeczytana: luty 2010

"Krzyk młodych" to bardzo odważna i szokująca lektura, ale to dobrze - chwała autorowi, jeśli czytelnik po lekturze tej książki ocknie się i dostrzeże, że problemy dorastającej młodzieży to nie ich "działka", ich kłopoty. To w mniejszym lub większym stopniu także nasza sprawa. Może nie bezpośrednio, ale jakiś ogląd w tej sprawie wypadałoby mieć.
Książka porusza trudne tematy - cierpienie, głośne mordy dokonywane przez młodzież, rozboje, gwałty, kradzieże, handel narkotykami, prostytucja...
A całość składa się na głośny krzyk młodych. Krzyk o Miłość.
I tylko od nas zależy, czy go usłyszymy.

Nieoceniona pomoc dla ludzi pracujących w trudnym środowisku, ale nie tylko.

| 2013-07-26
Przeczytana: luty 2013

Boska, boska, boska. Dosłownie.
Autor mówi prostym językiem, którym potrafi dotrzeć do czytelnika, bez jakichś nadętych wypowiedzi. Przedstawia środowisko, które nie zawsze chcielibyśmy widzieć, a nawet wiedzieć o jego istnieniu. Wychodzi do młodych, zagubionych w swoim życiu ludzi. Oby więcej takich księży i w ogóle osób. Gorąco zachęcam do przeczytania!

CherryLady | 2011-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Chcicłabym kiedyś na swej drodze spotkać kogoś takiego jak Guy Gilbert. Książka świetna. Zwłaszcza dla ludzi w młodym wieku, w okresie buntu, kiedy nie mogą dogadać się z własnymi rodzicami. Warto ją przeczytać, a potem polecić swoim rodzicom, napewno wiele zrozumieją po jej przeczytaniu. Taki nasz własny "Krzyk". Tę książkę chciałabym mieć w swojej biblioteczce. POLECAM GORĄCO!

Kasia | 2015-09-06
Cammie | 2014-07-22