Jak zmienić swe życie. Wielkie prawdy w 100 małych opowiastkach

Tłumaczenie: Jan Grzegorczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Aus dem Leben lernen. Grosse Wahrheiten in kleinen Geschichten
życie, opowiadania, opowiastki

Siostrze furtiance zamarło serce. Przed drzwiami stał sam Papież i czekał cierpliwie, nacisnąwszy uprzednio leciutko na dzwonek. Jan XXIII przyszedł właśnie odwiedzić chorego księdza w szpitalu Ducha Świętego w Rzymie. Siostra przycisnęła guzik dzwonka, aby go wpuścić, i pobiegła poinformować o wszystkim przełożoną...

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

książek: 1946
skarbka78 | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Książka dzieli się na dwie części: "Być człowiekiem" i "Być chrześcijaninem". Część pierwsza traktuje o czterech najważniejszych cnotach ludzkich, mianowicie o sprawiedliwości, roztropności, męstwie i umiarkowaniu. Część druga stanowi wprowadzenie w wiarę chrześcijańską (Credo, Ojcze nasz, Dziesięć przykazań, Sakramenty). Na końcu jest w niej mowa o miłości Boga i bliźniego, od której zależy sprawiedliwość świata. Opowiastki czasem wręcz anegdoty bardzo szybko i przyjemnie się czyta, zawierają mnóstwo mądrości z zakresu etyki i religii, przedstawionych w przystępny sposób. Polecam.

mrzokonimow | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Leksykon banałów. Wśród setki historyjek da się znaleźć może tuzin ciekawych i dających do myślenia. Niestety, nawet te najczęściej popsute są nachalnym i niepotrzebnym podsumowaniem.

melanzyczek | 2017-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Niektóre opowiadania są bardzo zaskakujące i zabawne, inne zbyt moralizatorskie i banalne jak na mój gust.

gonia | 2016-01-01
MariaM | 2015-05-01