Bociany przylatują zimą

Wydawnictwo: Historia i Życie
8391906868
adopcja

Dwoje zamożnych, wygodnie żyjących ludzi postanowiło adoptować dziecko. Niespodziewanie, także dla samych siebie, adoptowało trójkę rodzeństwa. Droga z piekła do raju, niezwykła historia z happy endem. Brzmi jak bajka, a jest najprawdziwszą prawdą.

Pola | 2016-04-22
Przeczytana: kwiecień 2016

„Bociany przylatują zimą” – jest to powieść o rodzinie, o tym jaką drogę przeszła zanim trafiły do nich dzieci: Ania, Paweł i Dominik.
Tak naprawdę decydując się na ten krok nie wiedzieli jeszcze przez co będą musieli przebrnąć – prawnicy, sądy no i najważniejsze praca z „nowymi” dziećmi, tak aby zapomniały o tym co wcześniej przeszły, aby poczuły się dobrze i bezpiecznie.
Adopcja to wielkie wyzwanie i nie każdy jest gotowy je podjąć .
Małżeństwo Topolskich dało radę. Stworzyli wspaniała i dobrą rodzinę i oddali dzieciom całych siebie.
Książkę czyta się wspaniale, nie brak w niej wzruszeń ale i uśmiechu.
Polecam.

Ferula | 2013-07-03

"Bociany przylatują zimą" pani Iwony to osobiste zapiski mamy adopcyjnej, która stworzyła rodzinę dla trójki dzieci po przejściach, opis dochodzenia do decyzji o całkowitej zmianie swojego życia, zmagań z obojętnym i bezdusznym sądem oraz zwykłej codzienności, z którą trzeba oswoić dzieci pokonując ich strach i koszmar ich dotychczasowego życia. To opis, ile trzeba pokonać przeszkód, by dać dzieciom szansę na normalność i nauczyć je jak mają żyć dalej. Książka w formie pamiętnika, przeplatana postami z dyskusji na forum adopcyjnym z innymi mamami, doskonale oddaje prawdziwość przeżyć i zmagań, z którymi mają na co dzień do czynienia rodzice adopcyjni. To nie jest fikcja literacka, to prawdziwe życie. Trudne, z kłodami, ale każdy malutki sukces jest wielkim szczęściem.
Niestety, państwa Topolskich dotknęła tragedia - zmarła pani Iwona. Nie dowiemy się, jakie były kolejne losy tej wspaniałej rodziny. Mam jednak nadzieję, że nawet ten krótki czas spędzony wspólnie, był dla...

Muminka | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 maja 2014

Cudownie pozytywna i bardzo wzruszająca lektura. Historia pary aktywistów/założycieli serwisu Nasz Bocian. Choć Krzysztof ma za sobą już jedno małżeństwo i dochował się dorosłej już córki, w związku Iwony i Krzysztofa czegoś brakuje. Wizyty u specjalistów potwierdziły, że wspólnego potomstwa się nie doczekają. W pierwszej części relacji oswajają się z tematem adopcji, przechodzą stosowne szkolenia i zastanawiają się, jakie dziecko zaadoptować.
Poznają rodzeństwo 3 letniego Dominika, 5-letniego Pawełka vel Darka i siedmioletnią Anię.
matce odebrano dzieci ze względu na alkoholizm. Były niedożywione- od razu trafiły do szpitala na dokarmienie. Cechowała ich też karłowatość, głód uczuć, nieumiejętność życia społecznego, opóźnienie w rozwoju np. mowy.
Pięknie opisane jest zadzierzgiwanie więzi, trudności adaptacyjne, oswajanie dzieci z miłością, czułością, zrozumieniem i troskliwą uwagą nowych rodziców. Cieszę się, że są tacy ludzie jak państwo Topolscy, którzy potrafią dawać...

Natasza | 2013-09-07
Przeczytana: wrzesień 2013

Ania, Pawełek i Dominik - bohaterowie książki "Bociany przylatują zimą" mieli uregulowaną sytuację od strony prawnej. I to dało im szansę na lepsze życie.
Iwona i Krzysztof Topolscy odnaleźli swe dzieci w domu dziecka i niezwłocznie wzięli je stamtąd do swojego domu tworząc już w piątkę Nową Rodzinę.

Książka opowiada historie pierwszych dwóch lat adopcji trójki rodzeństwa. Autorka książki rzetelnie relacjonuje i wnikliwie analizuje wszystkie fakty i wydarzenia z tego okresu, opisując refleksje i doświadczenia, sukcesy i porażki, wzloty i upadki, jakie nieodłącznie towarzyszą każdemu rodzicielstwu.

Mozolnie , dzień po dniu, wszyscy razem budowali nowe rodzinne więzi, ucząc się siebie nawzajem i jak można przeczytać w książce, nie zawsze była to droga usłana różami.....

Patrycja | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Książka, którą dostałam w prezencie... od męża Autorki. Być może to tez wpłynęło na to, że przeczytałam ją jednym tchem. Albo nie.
Tę książkę po prostu czyta sięjednym tchem. Żywa narracja prowadzona w formie dziennika (albo raczej blogu) oscyluje wokół problemu adopcji trojga rodzeństwa. Ale nie tylko to jst tematem. Ogólnym tematem jest po prostu wychowanie - sukcesy i porażki. To opowieść o miłości i trosce - ciepła i prawdziwa. Serdecznie polecam!
Bo to książka nie tylko dla adopcyjnych rodziców czy rodziców w ogóle. To książka dla każdego.

zmudy | 2011-05-28
Przeczytana: 10 lipca 2015

Jedna z najlepszych książek adopcyjnych.

Anka76 | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, Adopcja