św. Bernard z Clairvaux. Doścignąć Chrystusa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Bernard był tworem Boskiej łaski, działającej zarówno w nim samym, jak i w całej wyjątkowej rodzinie, do której należał, zaś niniejsza książka to fascynujące spojrzenie właśnie na tę rodzinę. Z jej kart spogląda na nas pełen wewnętrznego ciepła i realizmu święty Bernard, razem ze swymi rodzicami, czcigodnym Tescelinem oraz błogosławioną Alicją, ale również ze swymi braćmi i siostrą, spośród których wszyscy otrzymali tytuły błogosławionych: Guyem, Gerardem, Humbeline, Andrzejem, Bartłomiejem i Nivardem. Oto książka, która sprawia, że przestają istnieć wieki całe, ponieważ każdy z członków wyjątkowej rodziny Bernarda staje się dla nas inspiracją do naszych prób doścignięcia Chrystusa .

Rinion | 2013-06-26
Karola | 2013-06-22