Jestem w drodze

Wydawnictwo: Dom na Wsi
8391999254

Bohaterem intrygującej powieści Dessaixa jest Australijczyk, który z osobistych powodów postanawia odbyć podróż życia. Celem jego peregrynacji jest kolebka europejskiej kultury Włochy, a busolą, którą się kieruje, staje się wciągająca go lektura Boskiej Komedii Dantego.

Paula | 2016-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2016

Książka ciężka do przebrnięcia, miałam wrażenie, że czytam ją całe wieki. Przepełniona rozważaniami filozoficznymi, egzystencjonalnymi. Niestety najczęściej przekazanymi w nudnej usypiającej czytelnika formie. Może za parę lat sięgnę jeszcze raz po tę pozycję - z doświadczenia wiem, że z wiekiem człowiek inaczej postrzega otaczający go świat.
Dużym plusem książki są wplątane w powieść historie o ludziach, których życie odcisnęło piętno na miejscach, które odwiedzał bohater książki (m.in. historia o kurtyzanie). Uważam te wątki za najbardziej interesującą część książki.
W każdym razie raczej nie poleciłabym tej książki nikomu. Chyba, że dostaniecie ją w prezencie - tak jak ja :)

rw26 | 2017-03-01
Przeczytana: styczeń 2016