Jan Paweł II do Ciebie

Wybór myśli z pielgrzymek do Ojczyzny.

Mija miesiąc (jest maj 2014), od momentu kiedy Ojciec Święty Franciszek po trwającym błyskawicznie procesie kanonizacyjnym wyniósł na ołtarze i ogłosił świętym naszego rodaka błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczynił to łącząc tę kanonizację z drugą, również niezwykłego i wielkiego współczesnego papieża, Jana XXIII.
To wydarzenie było wynikiem trwającego od momentu śmierci Naszego papieża pragnienia wiernych, którzy zgromadzeni na uroczystości pogrzebowej wznosili wołania Santo Subito, święty natychmiast. W takiej opinii odchodził z tego świata Jan Paweł II, którego pontyfikat zapisał się złotymi zgłoskami w annałach historii. Zachowując jak najbardziej obiektywny opis i nie poddając się emocjom, trzeba z uznaniem przyznać, że Kościół jaki zastał w 1978 kiedy obejmował swój urząd, a ten w jakim umierał w 2005 roku to dwie różne rzeczywistości i to w znaczący sposób, i inne, ale przede wszystkim lepsze, bardziej otwarte na czasy i postępujące w świecie zmiany, przeorane...

Grażyna | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam