Terminal

Wydawnictwo: Bellona

Prawdziwa historia Alfreda Mehrana, pierwowzoru postaci Viktora Navorskiego z filmu Terminal Stevena Spielberga, którą brawurowo zagrał Tom Hanks. Najsłynniejszy bezdomny świata mieszka na paryskim lotnisku de Gaullea od 16. lat. Nie może nigdzie wyjechać, bo nie posiada żadnych dokumentów. Podejmuje karkołomną walkę z bezduszną machiną biurokratyczną, ale z miernym skutkiem. Lepiej mu idzie organizacja życia codziennego na lotnisku. Powraca też wspomnieniami do studiów w Londynie, a przede wszystkim do ogarniętego terrorem Iranu lat 70. i początku lat 80. Ropa naftowa, tajna policja, mordowanie opozycjonistów są jednymi z ważniejszych tematów tej nietuzinkowej książki.

Nevire | 2012-07-30
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Pomijając suchy styl pisania autora, książka nie należy do tych wciągających.

md66574 | 2011-12-10

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda...

arezok | 2016-08-12
Outcast | 2015-12-14