Okładka książki Pielgrzym

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
5,43 (5315 ocen i 225 opinii)

Opis książki

W młodości Coelho poznał różne religie i praktyki duchowe. Był hippisem, podróżował, próbował wszystkiego i... głęboko w sercu pochował marzenia o pisaniu. Przełomem w jego życiu była odbyta w 1968 r. pielgrzymka do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela. Mistyka tego miejsca wywołała we mnie taki wstrząs, że musiałem to opisać, wspomina pisarz. Tak powstał Pielgrzym. Bohater książki również wyrusza w drogę, którą po śmierci Jezusa szła Maryja wraz ze św. Jakubem apostołem. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik. Pod jego okiem pielgrzym osiąga kolejne poziomy wtajemniczenia wraz z nim i my rozpoznajemy swego anioła i demona, uczymy się uwalniać od cierpień miłosnych, przekonujemy się, że w praktyce strome podejścia są łatwiejsze niż by się wydawało....

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Marlena | 2013-11-28

Filozoficzne wtręty w książkach Coelho zwykle mi nie przeszkadzają. Jednak akurat "Pielgrzym" to jeden wielki moralizatorski bełkot. Książkowe zbawianie świata, z którego nic nie wynika. Gdyby to ten utwór wpadł mi w ręce jako pierwszy w kolejności, na pewno nic więcej tego autora bym nie przeczytała. Wszystkie cechy, które lekko mnie drażniły w innych jego utworach, tu zostały skumulowane, bo warstwa fabuły została zniwelowana do minimum, potraktowana została jako pretekst do wynurzeń religijno-filozoficznych. Metafizyka dla opornych.

Danway | 2011-03-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, @Blog
Przeczytana: 28 lutego 2011

Jedna z pierwszych książek Paulo Coelho (dokładnie trzecia, ale dwie pierwsze nie zostały do tej pory wydane w Polsce) napisana w 1987... W naszym kraju długo trzeba było czekać z tą książką bo aż do roku 2003, kiedy to pojawiło się pierwsze polskie wydanie...

Jak widać na początku Paulo Coelho wcale nie był poczytnym pisarzem, ale chyba wówczas nastąpił jakiś dziwny boom, że w przeciągu czterech czy pięciu lat sprzedano ponad 300 tysięcy "Pielgrzymów"...

Książka jest jedną z bardziej osobistych książek Coelho... Opowiada o wędrówce do Santiago de Compostela, najbardziej znanego hiszpańskiego sanktuarium... Sam Coelho również uczestniczył w takiej wędrówce i stąd jego trafne spostrzeżenia z trasy... Warto wiedzieć, że po tej pielgrzymce zaczął na poważnie pisać...

Nie jest to jednak zwykła pielgrzymka... Nawet oryginalny tytuł to podkreśla: "Diario de um mago"... Nie znam portugalskiego ani hiszpańskiego, ale mnie to kojarzy się to z "pamiętnikiem maga"... Wraz z nim w drodze jes...

amanityna | 2010-08-27

Filozofia rodem ze ściennego kalendarza, słaby warsztat, wmawianie czytelnikowi, że książka porusza Ważne Sprawy i irytująca mania pisania Pojęć Nadrzędnych z wielkich liter.

Hailgun | 2011-07-13

Do dzisiaj jestem przekonana, że to jedna, wielka, zagmatwana metafora na odkrywanie w sobie geja.

kasandra_85 | 2012-05-25
Przeczytana: maj 2012

wooooho | 2011-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2011

Ta książka umocniła mnie w stwierdzeniu, że już nigdy więcej nie przeczytam NICZEGO autorstwa Coelho.

Lacaramel | 2010-12-21

Razem z lektura tej ksiazki, przyszlo moje rozczarowanie Coelho!

Ryszard | 2010-08-24

Cienizna! Lektura dla niedopiesczonych kur domowych ... czytajacych w nastepnej kolejnosci ckliwe wypociny poznego Whartona.

foolosophy | 2010-03-04

Paulo Coelho jest tym autorem, z nielicznej listy, którego bez przeczytania recenzji, opisu z tyłu książki, na pewno kupię. Jak tylko zobaczyłam tę książkę na wystawie w Rossmannie długo się nie zastanawiałam. I jeszcze tylko 9,90!
Książka wyjątkowo mnie zaskoczyła. To nie byle jaka powieść o jakiejś tam pielgrzymce. Nie chodzi nawet tu o chrześcijaństwo. Ale o Zakon Ram.
Podróż bohatera wciągnęła mnie bez końca, a ćwiczenia jakie Petrus uczył Paulo strasznie przypadły mi do gustu, uwierzcie mi, te ćwiczenia na prawdę pomagają. Idąc do ciemnego lasu z psem, wykonałam ćwiczenie cierpienia i pomogło! Nie czułam strachu przed ciemnością czy tym, że idę sama. Bo skupiałam się na bólu fizycznym, a nie psychicznym.
Książka warta świeczki!

Książkowo | 2012-02-27
Na półkach: *!!, Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Książka ta opowiada o tym, że w każdym człowieku zawsze pozostaje jakaś cząstka do odkrycia. Wiele dróg nadal jest jeszcze nieodkrytych, dla kogoś, kto pragnie wciąż głębiej poznawać siebie.
Pisarz czerpie w tej powieści ze swoich osobistych doświadczeń.

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku