Jest fantastycznie

Wydawnictwo: NoNoBo
9788392038818

Jak się nie promujesz, to nie żyjesz. Jeśli coś jest nie wylansowane, to znaczy, że tego nie ma. Gdyby rzeczy, ludzi, narodów i noworodków nie promowano, współczesny człowiek żyłby w przekonaniu, iż tuła się jak palec na powierzchni naszej galaktyki.

"Jest fantastycznie" zostało mi podarowane. Dodatkowym smaczkiem jest dla mnie sympatyczny wpis autorki z autografem.
Po pierwsze pozycja jest słodkim wydawniczym cukiereczkiem. Felietony autorki są ilustrowane przez Bohdana Butenko. Edytorsko książka jest wydana pięknie. Jestem zakochana.
Co do felietonów. Autorka celnie diagnozuje nasze społeczeństwo - liczy się tylko by się promować, nie mamy czasu przeżywać emocji, lenienie się wydaje nam się zbrodnią, bo współcześnie liczy się sukces (dwa kierunki studiów, nowy język obcy w cv, praca i siłownia wieczorem). Wszyscy chcemy mieć wszystko modne i markowe i duże, koniecznie duże! Wszystko musi mieć swój cel, a robienie czegoś bezcelowo (bo się lubi) odbierane jest jako dziwactwo.
Autorka demaskuje naszych parterów - może się okazać, że ciągniemy kulę u nogi w postaci nieodpowiedniego faceta. Spod jej pióra wyszedł też felieton "Wziąć i rzucić" (skserujcie i podarujcie swojej sympatii w razie jakby co, wytapetujcie nim jego/jej...

tanya | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Kiedy mam potrzebę formy bardzo krótkiej, Agata Passent świetnie się sprawdza. Lubię jej styl: pisze lekko, zabawnie, ironizuje i widzi świat w podobnych barwach. Felietony to rzadko wielkie dzieła sztuki, ale pomagają z dystansem spojrzeć dookoła i to wystarcza.

Rockmargot | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Genialne dziecko, genialnych rodziców. Agata Passent to moja osobista następczyni Magdaleny Samozwaniec.

Fatima | 2017-08-08
Przeczytana: wrzesień 2008