Jest fantastycznie

NoNoBo
2004-01-01
2004-01-01
9788392038818

"Jest fantastycznie" zostało mi podarowane. Dodatkowym smaczkiem jest dla mnie sympatyczny wpis autorki z autografem.
Po pierwsze pozycja jest słodkim wydawniczym cukiereczkiem. Felietony autorki są ilustrowane przez Bohdana Butenko. Edytorsko książka jest wydana pięknie. Jestem zakochana.
Co do felietonów. Autorka celnie diagnozuje nasze społeczeństwo - liczy się tylko by się promować, nie mamy czasu przeżywać emocji, lenienie się wydaje nam się zbrodnią, bo współcześnie liczy się sukces (dwa kierunki studiów, nowy język obcy w cv, praca i siłownia wieczorem). Wszyscy chcemy mieć wszystko modne i markowe i duże, koniecznie duże! Wszystko musi mieć swój cel, a robienie czegoś bezcelowo (bo się lubi) odbierane jest jako dziwactwo.
Autorka demaskuje naszych parterów - może się okazać, że ciągniemy kulę u nogi w postaci nieodpowiedniego faceta. Spod jej pióra wyszedł też felieton "Wziąć i rzucić" (skserujcie i podarujcie swojej sympatii w razie jakby co, wytapetujcie nim jego/jej lodówkę). Jest on instrukcją jak rzucić kogoś z klasą i bez rozwlekania brudów, a to cenna umiejętność.

Genialne dziecko, genialnych rodziców. Agata Passent to moja osobista następczyni Magdaleny Samozwaniec.

Kiedy mam potrzebę formy bardzo krótkiej, Agata Passent świetnie się sprawdza. Lubię jej styl: pisze lekko, zabawnie, ironizuje i widzi świat w podobnych barwach. Felietony to rzadko wielkie dzieła sztuki, ale pomagają z dystansem spojrzeć dookoła i to wystarcza.

• Felietony
  • Dostalam w prezencie
  • Przeczytane 2014
  • Mam z autografem
  • Posiadam- jeszcze nieprzeczytane
  • Polska lit.
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Jest fantastycznie