Góra Przemienienia

Wydawnictwo: Optimum

Życie Tomasza straciło sens, kiedy nadszedł dzień, gdy osoba, która każdego ranka szeptała wyznania miłosne, wyjechała bez słowa pozostawiając jedynie na stole kartkę z krótkim zdaniem: "Nie kocham cię". Targany emocjami przekracza granice wyznaczone przez społeczne normy. Upokorzony ciągle szuka prawdy, zadając sobie i napotykanym osobom pytanie o miłość, o jej istnienie i sens. Kiedy w końcu spotyka kolejną kobietę, nie potrafi poradzić sobie z poczuciem krzywdy...

Odważnie i z wrażliwością napisana książka o uczuciach porzuconego mężczyzny, która w doskonały posób ukazuje to, co w ludziach umiera lub przez większość czasu śpi.

źródło opisu: http://kkozlowski.pl/

izabela81 | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 11 lutego 2014

To debiutancka powieść Krzysztofa Kozłowskiego. Do przeczytania tej książki namówiła mnie pani bibliotekarka.
Okładka książki jest bardzo wymowna. Na drzewie bowiem znajduje się tylko jeden zielony listek. Ale właśnie ten liść daje nadzieję na lepsze jutro, nową miłość... W książce znajdziemy czarnobiałe fotografie miasta Olsztyn, w którym często bywam.
Książkę kończą słowa, które dają do myślenia:
"Przeszedłem drogę upadku by powstać.
Powstałem, choć kiedyś mogę upaść."

Kuroneko | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Prawie 200 stron użalania się nad sobą faceta, który tak naprawdę sam nie wie czego chce, porzuconego przez kobietę. Tragedia narodowa, doprawdy. Zawieście czarne wstęgi. Książka dla naiwnych.

inga | 2011-06-21
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 21 czerwca 2011

czyta się w miarę lekko. dobra czcionka i papier, a sama książka na szczęście niedługa.
miałam wrażenie jakby autor chciał napisać baaardzo nastrojową i refleksyjną książkę. niestety, nie wyszło mu i widać, że jest to bardzo wymuszone.

sowka5 | 2012-05-06

Prawdziwa historia i prawdziwe przeżycia mężczyzny opuszczonego przez kochaną kobietę. Historii takich świat zna tysiące. Ale ta jest inna, bo... inaczej podana? Podobała mi się.

TheStig007 | 2016-01-01
Przeczytana: marzec 2015