Faszyzm w Gdańsku 1930-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza praca ukazuje zbrodniczą drogę obraną przez hitlerowców kulisy szybkiego wzlotu i gwałtownego upadku ruchu narodowosocjalistycznego w tym mieście wraz z rozbiciem hitlerowskich Niemiec przez sprzymierzonych. Wobec pojawiającej się i już tragicznej w swej wymowie fali neonazistowskiej w Europie praca ta stanowi przypomnienie i przestrogę przed tym, co w swych skutkach w dotychczasowym rozwoju ludzkości pozostawiło najgorsze znamię.

Jane | 2015-07-04
Na półkach: Przeczytane, III Rzesza