Portret mordercy

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Ordeal of Mrs. Snow and Other Stories

W tej galerii morderców - małych i dużych - Patrick Quentin zaskakuje oryginalnymi pomysłami na stworzenie intrygi. Każda z tych dwunastu opowieści to mały brylant w kunsztownej kolii. Wydaje się, że dziecku trudno zostać mordercą. Ale kiedy tylko tak może osiągnąć swe cele, ucieka się do szantażu i mordu - jak w historii tytułowej tego zbioru, "Marzeniach chłopca" i "Świadka oskarżenia". Dużo łatwiej jest mordercom żon. Ich wymyślne śmiertelne pułapki w "Aż na księżyc", "To cię zabije" i "Panie, Ty na mnie patrzysz" zadziwiają pomysłowością. Jednak skutki tych desperackich planów są tutaj jeszcze bardziej zaskakujące. Na morderców trafiają też samotne panny, spragnione miłości, jak panna Lucy i Connie o gołębim sercu. I wreszcie historie osób zdanych na łaskę innych, potrafiących jednak walczyć o swoje - jak udręczona przez męża bratanicy pani Snow czy zależna od mściwych kuzynek pani Appleby... Znakomite na lekturę przed snem - bo niby krótkie, ale jakie wyborne.

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2007

Assapan | 2011-09-20
Przeczytana: 19 września 2011

Mroczne opisy, sfrustrowani bohaterowie i tak naiwne marzenia... Marzenia, które mają się ziścić po dokonaniu zbrodni... Zbrodni doskonałej, a jednak niektórym się podwinęła noga.

Taka jest rzeczywistość...
Książka udana. Idealna na pochmurne dni :)

RAVEN | 2011-03-26

Świetna książka! 12 krótkich, ale doskonałych opowiadań, idealnych przed snem, dla tych którzy się lubią bać :)

Mordercą może być każdy - mężczyzna, kobieta, człowiek starszy, a nawet kilkuletnia dziewczynka. A i motywy są różne.

POLECAM!

Athoualia | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Świetny zbiór opowiadań, niesamowicie przypadły mi do gustu! Waham się między oceną bardzo dobrą a rewelacyjną. Rewelacyjna za pomysł, a bardzo dobry za bohaterów. Polecam najbardziej ze wszystkich dzieł Quentina jakie do tej pory przeczytałam.

Izzoldah | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017