Afera mięsna - fakty i konteksty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Tematem niniejszej pracy jest dotychczas niezbadany przez historyków epizod z historii PRL-u. Autorzy postanowili dokonać analizy tzw. afery mięsnej z lat 1964-1965. Kanwą dla podjętych rozważań jest odbywający się wówczas proces Stanisława Wawrzeckiego i innych oskarżonych o nadużycia w handlu mięsem w Warszawie. Główny oskarżony został w lutym 1965 r. skazany na karę śmierci wykonaną w następnym miesiącu.

Tomasz | 2014-03-24
| 2013-12-18