Jan z wyspy Patmos

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
8 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7502-088-5

Wartka akcja Jana z wyspy Patmos przenosi nas w pierwsze stulecie ery nowożytnej: ukazuje żarliwość wiary pierwszych chrześcijan i niebezpieczeństwa, na jakie narażało ich zwiastowanie Dobrej Nowiny. Na wygnaniu, na wyspie Patmos, żyje jeszcze ostatni naoczny świadek - uczeń Pański, apostoł Jan. Ostateczny kształt przybiera jego Księga, nazwana później Czwartą Ewangelią.

Adriana | 2016-11-18

Bardzo interesujaca ksiazka, ktora przenosi w czasy pierwszych chrzescijan, ukazujac ich codziennie zycie, zmagania w formowaniu kosciola i uczenia sie Milosci. Warto przeczytac!

Elisheva | 2012-02-14

Zawiedzie się ten, kto pod wpływem tytułu pomyśli,że książka jest o Janie z wyspy Patmos. Bohaterów jest wielu, ale Jan to akurat nie jest najważniejsza postać. Do głównych zajęć bohaterów należy pozdrawianie się nawzajem, jedzenie oraz rodzenie dzieci. Książka naiwna i nudna, mimo wszystko pięć gwiazdek za promowanie pozytywnych wartości.

Marcellus | 2015-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Powieść

Cóż można powiedzieć o powieści Lidii Witek? Wspaniała powieść religijna i historyczna, dla wierzących i niewierzących. Warto przeczytać.

advena | 2015-03-13
Majeczka | 2011-10-29