Kukla : evangelie po Marii
lalka, seks, robot

Linda jest piękna, zgrabna, posłuszna, namiętna i bezgranicznie oddana swojemu mężczyźnie. Jednym słowem – ideał. Mężczyzna Lindy zaś, Maksim, to typowy moskiewski nowobogacki. Pewnego razu jednak z podsłuchanej rozmowy Linda dowiaduje się, że jest robotem. A że wcześniej na skutek wypadku posiadła duszę, zaczyna ujawniać zdecydowanie niepożądaną przez właściciela wadę – zadaje pytania i domaga się odpowiedzi. Co gorsza usterki tej nie jest w stanie wykryć wezwany w trybie pilnym serwisant. Okazuje się, że życie właściciela pięknego, wyuzdanego, zepsutego obecnością duszy robota zdecydowanie nie jest usłane różami.

Książka została wydana w dwóch wariantach okładek.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

Aldona | 2018-03-16
Na półkach: Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 16 marca 2018

Bardzo podobały mi się pierwsze trzy rozdziały, zawarte w nich przemyślenia naszej laleczki, bardzo trafne i prawdziwe. Każdy następny rozdział był gorszy od poprzedniego, a końcówka niestety bardzo mnie zawiodła. No cóż, myślałam na początku, że ocena jest zaniżona, bo książka nie jest taka zła, ale jednak jest nie za specjalna. Ale przeczytać się da. Czytałam już gorsze :P

Paulina Pawelak | 2016-10-02
Przeczytana: 30 września 2016

Ciężka książka jak dla mnie.
Sztuczna kobieta do zaspakajania potrzeb mężczyzn.
Książka nie w moim stylu.

blooz | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Ciekawa książka, trochę romans, trochę kryminał i poniekąd dramat. Futurystyczna wizja świata o robotach obdarzonych inteligencją, gdzie jeden z nich - seks lalka Linda po zetknięciu z piorunem kulistym odkrywa u siebie coś na kształt duszy. Zaczyna samodzielnie myśleć, analizować i mieć własne zdanie.

książkę czytałam dość dawno,ale coś w niej musiało być skoro sobie o niej właśnie teraz przypomniałam, więc uważam że jak najbardziej można sięgnąć po tę pozycje książkową.

Zofja Gaffke | 2013-09-22
Przeczytana: 21 września 2013

GNIOT, GNIOT, GNIOT, GNIOT...
Przez pierwsze 50 stron czułam się potraktowana przez autorkę jak bezmózg. Tak, jakby pisała książkę, coś jej nie wyszło, ale OK, może być, czytelnik nie zauważy. Nie wiem jak pociągnąć wątek? Nieważne, ważne żeby nabazgrać cokolwiek, bez sensu, czytelnik i tak to łyknie... Przewracając kolejne strony nabrałam jednak wątpliwości co do mozliwości intelektualnych samej pisarki. Coś wie, coś doczytała, poupychała gdzie się da mądre cytaty i nazwiska (które zapewne na bieżąco wynajdywała w googlach) i zrobiła się sieczka. Książka nie ma składu ani ładu. Drażniła mnie od początku do końca. Zdania "gdzieś to czytałam" mało nie wyrzygałam. Quasi-intelektualne dialogi, pseudo-filozoficzne rozważania. Zero jakiejkolwiek logiki czy konsekwencji. W momencie, kiedy pojawiły się postapokaliptyczne wizje (jakże mierne, jakże żałosne), myślałam, że nie dam rady tych wypocin skończyć. Wątek z programistą nawet dał radę, niestety skonczył się szybko i równie...

Mroz | 2013-08-05

Ciekawa koncepcja, ale trochę niewykorzystany pomysł. Niemniej jednak można przeczytać dla rozrywki.

Sylwia | 2013-05-19

Dobra lektura z drugim dnem. Warto przeczytać bo czyta się lekko i przyjemnie. Dużo prostych prawd przeplecionych metaforami z życia ludzkiego. Lalka to nie książka o robotach to książka o człowieku tylko trzeba to dostrzec. Polecam!

Kasia | 2013-01-04
Przeczytana: wrzesień 2012

na początku ciężko, ale generalnie dość ciekawa książka, inna niż wszystkie, trochę fantastyki, ale odrobinkę dosłownie. Polecam

martula | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Od bardzo dawna nie miałam w rękach tak świetnej książki. W "Lalce" roi się od ciekawych i niestandardowych przemyśleń bohaterki, które prowokują czytelnika do spojrzenia na rzeczywistość pod innym kątem. Autorka w sposób niekonwencjonalny i swobodny porusza filozoficzne tematy. Czytając "Lalkę" chłonie się ją jak gąbka wodę.

Aurore | 2012-11-21

Pomysł świetny - wykonanie beznadziejne.