7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
831109859X
historyczna

Książka przedstawia losy wynalazców lub autorów różnych dzieł, których mimo całej różnorodności epok i środowisk łączy jedno korzyści z wynalazków zarówno materialne jak i w postaci sławy przypadły komuś innemu. Najbardziej znane wynalazki tu przedstawione to np. coca cola, telefon, aspiryna, komiksy z Supermanem.

Jędrek | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2005

Autentyczne przypadki pechowców w świecie wynalazków, odkryć, biznesu i gwiazd pierwszej wielkości. Bardzo wiele znanych i pachnących ogromną sławą i pieniędzmi tematów jak: Coca-cola, tamagotchi, N'Sync, Tolkien, walkman, Harry Potter, transplantacja serca i wiele innych. Jednak książka poświęcana tym pechowcom, którzy o włos minęli się z fortuną, chociaż zasługiwali nie mniej, a może nawet bardziej niż ci których znamy. Autorzy przyjęli bardzo swobodną formę opowiadania o nich w postaci, krótkich nasyconych emocjami opowiadań w dużej mierze inspirowanych faktami. To bardzo ciekawe, a jednocześnie uczy pokory i empatii w stosunku do tzw.nieudaczników z najbliższego otoczenia.

Kuba | 2015-06-15
lirael | 2013-01-04