Najwięksi pechowcy stulecia

Tłumaczenie: Jerzy Raszkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najsłynniejsze afery świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Julian

W 23 rozdziałach tej książki przedstawiamy prawdziwą śmietankę pośród pechowców. Łączy ich pewien wspólny rys. Każdy wpadł na jakiś pomysł, miał jakąś pasję, wręcz obsesję na jakimś punkcie. I każdy z nich coś odkrył, wynalazł, rozwinął, stworzył, bez czego ludzkość od dawna nie mogłaby się po prostu obyć. A potem przyszedł właśnie pech i nieszczęście. Jedni zapomnieli opatentować swój wynalazek, nie przedarli się przez gąszcz paragrafów, pozwolili na to, żeby ktoś przywłaszczył sobie ich pomysł; niektórzy byli zbyt łatwowierni i uwierzyli w dobre intencje postronnych osób. I tym sposobem obcy zrobili pieniądze lub zyskali sławę.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=312

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/okladki/najwieksi_pechowcy.jpg

Jędrek | 2017-07-18
Przeczytana: 01 lipca 2017

Drugą część tej opowieści mam już od dawna i zachwyca mnie ona. Nagle mnie naszło by odszukać tę pierwszą, bo jeśli jej jeszcze nie przetłumaczono to wydawca czekał na na sugestie. Okazało się, że nawet jest w mojej bibliotece, więc pobiegłem wypożyczyć. Trochę irytowało mnie wmieszanie w grono wynalazców technicznych i biznesowych również muzyków gatunku pop. Jednak historie były przednie. Nawet ta z perkusistą, który odszedł z "The rolling stones" tuż przed zdobyciem popularności. Historia McDonaldsa raczej nie była pechowa. Przyznam się, że mam trudności z przypomnieniem sobie pozostałych historii. Może więc tak jak z poprzednim tomikiem powinienem ją kupić? Tam zachwyciła mnie zwłaszcza historia Tamagotchi, którą zresztą wielokrotnie cytowałem na blogach. Za to historie Coca-coli czy opracowania telefonu były dołujące. Myślę, że każdy miesiąc przynosi nowe historie wynalazków i warto by je wyszukiwać i dalej pisać. A może autorka już to robi tylko nie jest tłumaczona?

Sygryda | 2016-01-25
SavantDream | 2013-09-04