Znasz taki? Kraków

Wydawnictwo: Carta Blanca
historyczna

Takiej książki o Krakowie jeszcze nie było na próżno szukać tu szablonowych opisów wawelskich atrakcji czy zachwytów nad Ołtarzem Mariackim Wita Stwosza. W zamian autorzy przedstawiają Kraków, jakiego nie tylko turyści, ale i wieloletni mieszkańcy często nie znają: choćby niesamowitą historię szkieletora czy atmosferę Placu na Stawach.Oryginalny, autorski wybór tematów, interesujący projekt graficzny oraz zaskakujące fotografie pozwalają zbliżyć się do klimatu miasta, do jego tajemnic, które trzeba poznawać samodzielnie. Na 216 stronach opisano ponad 70 niezwykłych miejsc i wydarzeń, a ilustrujące je fotografie (niemal 150) wspaniale dopełniają tę opowieść. Autorem tekstu jest Bogusław Michalec, natomiast zdjęcia wykonał Kuba Rudnicki.

zielonaGórka | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016