Wprowadzenie do archeologii osadnictwa

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna

Wznawiana książka jest znakomitym podręcznikiem archeologii osadnictwa, czyli dyscypliny, której celem według autora jest całościowe badanie zasiedlonych krajobrazów. Autor pokazuje, jak należy wykorzystać wyniki badań humanistycznych, a przede wszystkim przyrodniczych do zbudowania spójnego obrazu krajobrazu kulturalnego. Autor wskazuje, że wyniki badań archeologiczno-osadniczych dostarczają danych dla historyków gospodarki, badaczy problematyki struktur społecznych czy zagadnień grup etnicznych.

Homo_Mediaevalis | 2014-03-10
Na półkach