Cień po dniu

Wydawnictwo: Jeden Świat
bajon, autobiografia

Powieść autobiograficzna znanego reżysera, twórcy m.in. Arii dla atlety, Magnata, Balu na dworcu w Koluszkach , Przedwiośnia . Opisuje w niej Polskę lat pięćdziesiątych, szalony Londyn lat sześćdziesiątych, współczesną Amerykę oraz podróże do najodleglejszych zakątków świata. Opowiada o swoich fascynacjach: filmie, malarstwie, literaturze, sporcie. Wspomina przyjaciół ? aktorów i reżyserów, odsłania kulisy powstawania filmów. Wnikliwy obserwator, dowcipnie puentuje wydarzenia polityczne, przytacza anegdoty o wielkich i maluczkich tego świata. To typowa powieść drogi, barwna historia niezwykłego życia.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=128&kat=on

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=128&kat=on