Wspomnienia polityczne

Wydawnictwo: Placet
978-83-7488-119-7
historia, endecja, XX wiek, sanacja, polityka

Ta książka to w zasadzie refleksje mojego ojca prof. dr Stanisława Głąbińskiego, aktywnego polityka, członka rządu i parlamentu międzywojennej Polski. Przedstawiam tu ostatni tekst, jaki wyszedł spod jego pióra, w czasie, gdy ukrywał się przed okupantem sowieckim, we Lwowie, po rozpoczęciu wojny. Są to słowa pełne bólu i goryczy z powodu utraty niepodległości i wypadków, które do tego doprowadziły.

źródło opisu: okładka

Łukasz Kuć | 2011-01-03