Sztuka zwyciężania. Nauki i porady króla królów - władcy Persów

Tłumaczenie: Katarzyna Ciarcińska
Wydawnictwo: Bellona
Kyrou paideia
historia

Cyrus Wielki, twórca imperium perskiego, zasłynął jako władca sprawiedliwy i oświecony. Wielu stawiało go za wzór i ideał przywódcy. Miał być nie tylko zręcznym politykiem, dowódcą cieszącym się poparciem żołnierzy, ale i przewodnikiem, który sprawiedliwym postępowaniem zdobył sobie oddanie i poparcie ludów, które zamieszkiwały jego rozległe imperium. Książka, w chronologicznym porządku,...

Książka, w chronologicznym porządku, przedstawia kolejne etapy, podczas których ten wielki władca spełniał swe marzenie o zbudowaniu światowego imperium.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?bid=2924&c=boo

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?bid=2924&c=boo