Księga Inkwizycji. Podręcznik napisany przez Bernarda Gui

Das Buch der Inquisition. Das Originalhandbuch des Inquisitors Bernard Gui
Historia
historia
Cessna_atakuje

Księga inkwizycji zawiera w sobie oryginalny podręcznik jednego z bardziej znanych średniowiecznych inkwizytorów oraz wstęp niemieckiej badaczki epoki, Petry Seifert. Autorem podręcznika jest Bernard Gui, opisany przez Umberto Eco w "Imieniu róży". Ten dominikański inkwizytor, historyk i biskup żył w latach ok. 1261-1331, działając w południowej Francji (prowincja Tuluzy). Lektura tego...

Lektura tego starodawnego podręcznika to okazja, by poznać fascynującą mentalność ludzi średniowiecza - tak różną od naszej w pojmowaniu wolności i sprawiedliwości. To także możliwość przyjrzenia się rozmaitym sektom tego okresu, ich wierzeniom i obyczajom oraz sposobom postępowania przeciw "zarazie herezji" w procesie inkwizycyjnym.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie