Szlak cudów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

zbiór opowiadań, częściowo niepublikowanych wcześniej, młodego pisarza, który łączy w swojej twórczości klasyczne motywy fantastyki naukowej (eksperymenty genetyczne, światy równoległe, itp.) z metafizyką chrześcijańską. Opowiadanie tytułowe zostało nominowane do Nagrody im. Janusza A. zajdla.

Piotruszka | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Jak dla mnie książka nie do przeczytania. Każde z opowiadań przerywałem po kilku stronach. Odpuściłem. Nie mój klimat.

Katarzyna | 2013-07-09

Nigdy nie byłam fanką opowiadań, jednakże "Szlak cudów" jest zbiorem, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. jednym z moich ulubionych opowiadań jest to o Aniele. Świat który wykreował pisarz jest smutny i raczej mroczny ale przez to bardziej atrakcyjny. Polecam z czystym sumieniem ten zbór.

jelczurr | 2011-04-19
Przeczytana: kwiecień 2011

Zbiór całkiem niezłych opowiadań, zgodnie z zapewnieniem z tylnej strony okładki pełnych mniej lub bardziej czytelnych aluzji i nawiązań mających świadczyć o oczytaniu i wiedzy autora. Nieźle, ale w niektórych momentach owa erudycja wręcz się wylewa, wprost na czytelnika - taka kąpiel nie jest zbyt przyjemna. Do tego w kilku miejscach szwankuje korekta. Moim faworytem ze zbioru jest tytułowy Szlak cudów, za najsłabszy uważam Riff.

Venix | 2012-11-08
Przeczytana: wrzesień 2010

Genialne! Rzadko, oj bardzo rzadko mam okazję określić coś mianem arcydzieła o jakąkolwiek formę sztuki by nie chodziło, jednak te opowiadania poruszyły coś w głębi mnie, a to już coś. Chyba taki powinien przyświecać cel, czyż nie? Aby książka wywołała jakiś efekt w duszy człowieka, a nie została odstawiona od razu na półkę i zapomniana na wieki. Jakże zręczną rękę do pisania ma Szyda, pozazdrościć umiejętności władania słowem.

Palaiologos | 2013-05-11

Zbiór opowiadań, w których życie ludzi, aniołów, demonów i strażników wszechświata przeplata się i kreuje nową rzeczywistość, która, choć z pozoru całkiem nowa, wydaje się być powtórką z lekcji historii.

Aleksandra | 2017-06-23
Vion | 2017-06-15