Cenzura pruska w Wielkopolsce w latach 1848-1918

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Niniejsza praca jest próbą analizy najważniejszych aspektów funkcjonowania cenzury pruskiej w Wielkopolsce w latach 1848-1918. Przyjęte ramy czasowe określają więc z jednej strony moment przełomowy w pruskim systemie kontroli, z drugiej zaś koniec panowania pruskiego w Wielkopolsce. Okazuje się, że jeszcze w maju 1918 roku administracja pruska starała się udaremniać rozwijanie polskich inicjatyw kulturalnych.

| 2012-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2012