Wrocławska chóralistyka 1945-2000 t.2

Wydawnictwo: Atut
8374320494
chór, wrocław, chóralistyka
historyczna

śpiew chóralny jest jedną z dziedzin wykonawstwa muzycznego, która zawsze odgrywała we Wrocławiu ważną rolę. Szczególnie prężnie rozwijała się w dziewiętnastym wieku. zagadnieniu temu poświęcono pierwszy tom Monografii wrocławskiej chóratistykf, w którym opisana będzie historia świeckiego ruchu śpiewaczego, tworzącego się od I połowy XIX w., a następnie żywiołowo rozwijającego się aż do końca 1944 roku.Niniejsze opracowanie dotyczy wrocławskiej powojennej chóralistyki, a jego datę graniczną wyznacza koniec XX w. Tematyka ta jak dotąd nie była przedmiotem publikacji książkowej.

aniani | 2011-02-12