rozwiń zwiń

The Culture Map

Okładka książki The Culture Map
Erin Meyer Wydawnictwo: Public Affairs nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Public Affairs
Data wydania:
2014-05-27
Data 1. wydania:
2014-05-27
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
angielski
ISBN:
9781610392501
Tagi:
kultura komunikacja międzykulturowa
Średnia ocen

                8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
49 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
410
187

Na półkach: , , , , ,

To powinna być pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która pracuje w międzynarodowym środowisku.
Po przynudnawym wstępie w typowo amerykańskim stylu miałam ochotę odrzucić tą książkę, co też uczyniłam na miesiąc. Czytanie pierwszych rozdziałów jednak przełamuje tą wizję kolejnego amerykańskiego czytadła, które odkrywa truizmy I wywarza otwarte drzwi oczywistości.

Tutaj naprawdę jest treść. Ksiązka opiera się na teorii 8 skal, skonstruowanej przez autorkę, która umieszcza większość kregów kulturowych na tej lub innej skali. Teoria ta daje teoretyczne wyjasnienie dla większości międzykulturowych gaf i konfliktów, które autorka przytacza jako przykłady.

Oczywiście nie trzeba znać tych skal, żeby wyjść z takich sytuacji cało, niemniej w czasie lektury, niejednokrotnie wspominalam z zażenowaniem moje własne doświadczenia, kiedy nie koniecznie mogłam dogadać się z kolegami z Indii (nie umieli powiedzieć wprost, że coś nie jest możliwe i nigdy nie odpowiadali bezpośrednio na pytania, na ktore odpowiedz byla negatywna, nawet dociskani do muru). Albo gdy sposób komunikacji w czasie dyskusji w moim niemieckim teamie niewiedzieć czemu uważałam za ... zbyt agresywny wobec mnie, choc na codzien mielismy swietny kontakt. Oczywiście, nie przeczytałam tej ksiązki wtedy, poradziłam sobie mimo to i przywyklam do tego bez nazywania rzeczy po imieniu. Niemniej ta książka daje to wyjaśnienie, którego osoby z innego kręgu kulturowego nie potrafią dać. Mówi, skąd te odczucia moga sie brac. Czlowiek wyposazony w swiadomosc tych roznic, potrwafi duzo lepiej zdiagnozowac tlo potencjalnego punktu niezgody, a takze przemyslec wlasciwe jego rozwiazanie. W ksiazce znajduja sie bowiem przyklady tego, w jaki sposob wyjsc z konfliktowych sytuacji, gdy na pozor wydaje sie to nie mozliwe. Zdecydowanie wezme sobie do serca wiele stron o komunikacji z kulturami azjatyckimi, a nawet z Rosja czy Ameryką Łacińska. Z wielu tych różnic nie zdawałam sobie dotąd bardzo sprawy, zwłaszcza, że znająchiszpański zakładałam, że praca z Latynosami jest równie nieskomplikowana jak z Niemcami czy Hiszpanami z kontynentu. Cóz... nie jest ;). Zdecydowanie też już nigdy nie napiszę wprost maila do kolegów Filipin jeśli będzie on choc troche negatywny (choc dla mnie obiektywny). Zdecydowanie otworzylo mi to oczy na wiele kwestii.


Ksiazka skupia sie na komunikacji miedzykulturowej w biznesie i jest szczegolnie polecana menegarom, ktorzy zarzadzaja grupa osob o miedzynarodowym pochodzeniu lub tez wspolpracuja z klientem miedzynarodowym. Mysle, ze faktycznie dla takich osob ta pozycja bedzie najbardziej przydatna. Ewentualnie jeszcze dla studentów, ktorzy studiuja za granica i zdaja egzaminy poza krajem pochodzenia - moze ulatwic zrozumienie istnienia roznic w systemie edukacji i percepcji.

Zdecydowanym plusem jest to, ze autorka lekko podsmiewa sie ze swojej amerykanskosci. Nie da sie ukryc, jest to ksiazka w kierunku amerykanskiego czytadla, z typowa przejrzystoscia i czasem tlumaczeniem oczywistosci, ma tez charakter popularnonaukowy, czyta sie lekko, zawiera duzo przykladow, ale jednoczesnie cala teoria tych skal bardzo dobrze trzyma sie kupy i przyzwoicie broni, totez moge szczerze polecic osobom zainteresowanym zglebieniem tematu jako mocna pozycje do przeczytania na poczatek.

To powinna być pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która pracuje w międzynarodowym środowisku.
Po przynudnawym wstępie w typowo amerykańskim stylu miałam ochotę odrzucić tą książkę, co też uczyniłam na miesiąc. Czytanie pierwszych rozdziałów jednak przełamuje tą wizję kolejnego amerykańskiego czytadła, które odkrywa truizmy I wywarza otwarte drzwi oczywistości.

Tutaj...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    341
  • Przeczytane
    125
  • Posiadam
    25
  • Teraz czytam
    19
  • 2023
    5
  • 2024
    4
  • Do kupienia
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Ulubione
    2
  • 2020
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki The Culture Map


Podobne książki

Przeczytaj także