Zgłosuj na książki roku 2017

Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego.

Tłumaczenie: Krzysztof Środa
Wydawnictwo: Linia
Fundamental Analysis and Position Trading. Evolution of a Trader
Inne
Ania2002

EWOLUCJA GRACZA GIEŁDOWEGO - FUNDAMENTY "Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne" to druga część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego. Tym razem autor pokazuje założenia inwestowania na podstawie fundamentów spółek, przy preferowanym horyzoncie inwestycji 3-5 lat. Bulkowski przekonuje, że strategia "kup i trzymaj" jest w wielu przypadkach rozsądnym podejściem do inwestowania...

EWOLUCJA GRACZA GIEŁDOWEGO - FUNDAMENTY

Bulkowski przekonuje, że strategia "kup i trzymaj" jest w wielu przypadkach rozsądnym podejściem do inwestowania w akcje, pod warunkiem, że nieco zmodyfikujemy do niej podejście. Jak sam pisze "zbadaj spółkę, kup jej akcje i trzymaj je, aż zrealizują cały swój potencjał. A potem sprzedaj."

Według Bulkowskiego akcje wybrane jako długoterminowe inwestycje powinny stanowić rdzeń portfela. Dzięki temu inwestor może posiadać coś w rodzaju psychicznej poduszki amortyzującej wstrząsy związane z codziennymi wzlotami i upadkami. Analiza techniczna jest użyteczna do wyboru akcji, którymi handlujemy w krótkim terminie. Ocena fundamentalna przydaje się, gdy poszukujemy kandydatów z długoterminowym potencjałem.

Jak zawsze u Bulkowskiego, wszelkie oceny i zaproponowane strategie powiązane są z licznymi rankingami i statystykami dotyczącymi zachowania akcji. W tym wypadku autor koncentruje się na tym, jak zachowują się akcje o niskiej, średniej i wysokiej kapitalizacji. Czy większy potencjał mają te o niskiej wartości księgowej, czy nie. A może połączyć obserwację tego wskaźnika z oceną przepływów gotówkowych, wielkością dywidend, czy jeszcze innymi parametrami.

Naturalnie sam wybór spółki to nie wszystko, ważne są jeszcze zasady dotyczące tego kiedy kupić i w jaki sposób zakończyć daną inwestycję. Autor podaje mnóstwo przykładów z własnej historii.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolinia.pl/index.php?page=shop...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwolinia.pl/index.php?page=shop...»

pmjar | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Bardzo dobra książka, napisana bardzo konkretnie bez tzw. "lania wody" a równocześnie w bardzo przystępny sposób. Łatwo wrócić do poszczególnych rozdziałów dzięki podsumowaniu. Zaskakuje szczerość autora szczególnie pod koniec gdzie opisuje również swoje porażki co rzadko zdarza się u innych "guru".

moneygrabbing | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Polecam wszystkim zainteresowanym inwestowaniem na giełdzie w szczególności tym, którzy zaczynają. Autor w prosty sposób na własnych przykładach pokazuje jak inwestować. Wszystkie książki Bulkowskiego mają właśnie taką formę i są łatwe w odbiorze.

wojtekgie | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018