Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła

Wydawnictwo: MT Biznes
Common Stocks and Uncommon Profits and Other Writings
Giełda, GPW, Inwestowanie, Finanse, Ekonomia
biznes, finanse
SJ58

Philip Fisher to jeden z najbardziej wpływowych inwestorów wszechczasów, który cieszy się powszechnym szacunkiem i podziwem. Jego filozofię inwestowania wprowadzoną niemal czterdzieści lat temu nie tylko studiują i stosują dziś specjaliści z zakresu finansów, ale uznaje się ją nawet za „ewangelię” inwestowania. Opisał on ją w swojej książce Zwykłe akcje, niezwykłe zyski, którą w czasie jej pierwszego wydania w 1958 roku uważano za bezcenny materiał, a obecnie określa się jako lekturę obowiązkową.

Po przeczytaniu Zwykłych akcji, niezwykłych zysków próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad funkcjonowania biznesu i pozwala na zaciąganie inteligentnych zobowiązań inwestycyjnych.
– Warren Buffett

Choć Philip Fisher nie jest znany szerszej publiczności, rzadko udzielał wywiadów i pracował dla niewielu klientów, jego prace są czytane i studiowane przez większość wnikliwych specjalistów z zakresu inwestycji – każdy zyska (podobnie jak Warren Buffett) na analizowaniu zasad inwestowania proponowanych przez Fishera.
– James W. Michaels, redaktor magazynu „Forbes”

Cały mój egzemplarz Zwykłych akcji, niezwykłych zysków jest pełen podkreśleń i komentarzy umieszczanych na marginesach.
– John Train, autor Dance of the Money Bees

Philip A. Fisher zaczynał karierę w 1928 roku jako analityk giełdowy. W 1931 r. założył firmę inwestycyjną Fisher & Co., specjalizującą się w doradztwie inwestycyjnym. Uznawany jest za jednego z pionierów inwestowania długoterminowego.

źródło opisu: Wydawnictwo MT biznes, 2011

źródło okładki: strona www wydawcy

książek: 2043

Jedna z najważniejszych książek o inwestowaniu, polskie wydanie to zbiór prawie wszystkich książek Philipa Artura Fishera, składa się na nią; według kolejności wydanych książek.

1 - Common Stocks and Uncommon Profits (1958)
2 - Paths to Wealth through Common Stocks (1960)
3 - Conservative Investors Sleep Well (1975)
4 - Developing an Investment Philosophy (1980)

1 - Zwykłe Akcje, Niezwykłe Zyski (2011)
3 - Konserwatywni Inwestorzy Śpią Spokojnie (2011)
4 - Wypracowanie Filozofii Inwestycyjnej (2011)

Brakuje 2 książki "Paths to Wealth through Common Stocks" która ma być uaktualnioną wersją 1 książki.

Dodatkowo polskie wydanie zawiera wykład Fishera.

Seweryn | 2017-08-26
..an | 2016-02-16