Okładka książki Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderami. Curtis Faith
Curtis Faith Wydawnictwo: Wydawnictwo Linia biznes, finanse
biznes, finanse
Way of the Turtle: The Secret Methods that Turned Ordinary People into Legendary Traders.
Wydawnictwo Linia
2011-10-11
2011-10-11
Paweł Dąbrowski
trader

Trochę naciągane ale i tak warto przeczytac jak i każda książkę inwestycjyjna. Jednak trzeba podchodzić do tego z dystansem

Spodziewałem się więcej o psychologii w tradingu, a książka jest w dużej mierze o technikaliach. Niemniej, już po przeczytaniu „Wspomnień…”, warto się zapoznać.

Z książki można wyciągnąć więcej praktycznych elementów i porad do własnego tradingu, niż się spodziewałem. Warto ją przeczytać jeżeli myślisz o inwestowaniu, szczególnie o tradingu na rynkach lewarowanych.
Chociaż warto mieć już jakiś bagaż własnych, praktycznych doświadczeń na rynku, żeby wyciągnąć z niej rady dla siebie.

Systemowe podejście do tradingu. Fajnie opisane zasady testowania systemu przed wdrożeniem w życie lub odrzuceniem. Początkujący mogą książki nie zrozumieć do końca.

Właściwie to w pozycji tej człowiek znajdzie gotowy system traderski, chociaż pewnie nie będzie potrafił go wdrożyć ..

Książka dla poszukiwaczy złotego graala.

Książka dla poszukiwaczy złotego graala.

Książka przedstawia kilka prostych zasad, którymi warto się kierować, aby odnieść sukces na rynkach finansowych. Cały eksperyment jest przedstawiony w sposób przystępny, więc naprawdę karzy chętny może się zapoznać z książką niezależnie od poziomu swojej wiedzy.

Świetne wprowadzenie do świata tradingu.

Świetne wprowadzenie do świata tradingu.

Przeczytałem tę książkę jako laik w dziedzinie tradingu (z giełdą miałem wyłącznie pobieżną styczność). Mimo samej taktyki której trzeba po prostu spróbować i się nauczyć jest także wiele wskazówek w odniesieniu do życia codziennego i osiągania sukcesu w swojej dziedzinie. Podejście do ryzyka jak i bycie konsekwentnym to wskazówki które na pewno chcę wykorzystać z tej książki.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu tej książki. Wszędzie linkowana jest jako obowiązkowa pozycja spekulanta, podczas gdy jej treść można sprowadzić do "Nie ważna jest strategia, tylko konsekwencja". Spodziewałem się, że będzie tutaj więcej psychologii. Nic nowego. Jak dla mnie strata czasu. Jestem przekonany, że autor nie powtórzyłby dzisiaj swojego sukcesu, bazując na regułach z tej książki.

Ludzkim językiem o giełdzie - polecam!

Ludzkim językiem o giełdzie - polecam!

• Inwestowanie
  • Inwestycje