Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderami.

Tłumaczenie: Paweł Dąbrowski
Way of the Turtle: The Secret Methods that Turned Ordinary People into Legendary Traders.
biznes, finanse
Mar

W 1983 roku miał miejsce pewien eksperyment, będący konsekwencją wcześniejszego zakładu. Dwóch przyjaciół, a równocześnie traderów – Richard Dennis i William Echardt spierało się, czy skutecznej spekulacji na rynkach można się nauczyć, czy też wynika ona z posiadanych talentów. Aby swój spór rozstrzygnąć wykupili wielkie ogłoszenia w gazetach finansowych (Barrons, Wall Street Journal, New...

Aby swój spór rozstrzygnąć wykupili wielkie ogłoszenia w gazetach finansowych (Barrons, Wall Street Journal, New York Times) informujące o tym, że Richard Dennis poszukuje ludzi, którzy chcieliby zostać traderami. Na ogłoszenie odpowiedziało blisko tysiąc osób, z których ostatecznie wybrano dwadzieścia trzy. Trening trwał dwa tygodnie. Grupa stworzona przez Dennisa do historii przeszła jako „Żółwie", zaś technika spekulacji stosowana przez nią na rynku jest od lat przedmiotem wielu analiz i fascynacji.

W tej grupie znalazł się również dziewiętnastoletni Curtis Faith. Pod koniec okresu szkoleniowego Faith otrzymał największą kwotę do zarządzania - 2 miliony dolarów. W ciągu czterech lat zarobił ponad 30 milionów. Książka „Droga żółwia" jest opowieścią o eksperymencie, zasadach stosowanych przez grupę „Żółwii" i o tym jak zastosować owe zasady we własnym tradingu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób Dennis nauczał podejścia do ryzyka, zarządzania kapitałem, a przede wszystkim skutecznego zarabiania pieniędzy na spekulacji giełdowej koniecznie powinieneś sięgnąć po tę książkę.

źródło opisu: Wydawnictwo Linia, 2011.

źródło okładki: http://www.wydawnictwolinia.pl

Kornel Tymcio | 2015-02-17

Muszę przyznać, że jestem zawiedziony tą dobrze zapowiadającą się lekturą.
Po pochłonięciu pierwszych rozdziałów, które zasługują na pochwałę, kolejne traktujące o automatycznych systemach transakcyjnych, sposobach zawierania i prowadzenia pozycji, uważam za zbędne.
Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat życia i pracy żółwi, będą zawiedzione tak jak ja. Ci, którzy szukają informacji na temat zautomatyzowanych systemów, mogą wyciągnąć przydatne wnioski.
Nie licząc wstępu, rozdziału 14 i epilogu, nie znalazłem w książce wartościowych treści. A redaktora, który wypuścił książkę z tyloma błędami należało by powiesić za...

Marcin | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Pozycja jest po prostu dobra, ale mimo wszystko nie należy do najłatwiejszych. Trudna do "przetrawienia" momentami, ale można będzie do niej wracać wielokrotnie i korzystać z zawartych tam porad podczas tworzenia własnych systemów spekulacyjnych etc. Godna polecenia dla osób, które z tematem spekulacji miały już do czynienia.

koozm | 2015-03-02

Jedna z pierwszych i uwaga! nie licznych książek które należy przeczytać,jeśli poważnie myśli się o zarabianiu na rynkach finansowych.

Tomasz | 2012-08-07

Ciekawa, ale poza szczegółami niewiele wnosząca w tematykę.

Rafał R | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

W dosyć przystępny sposób, choć nie wszystko jest zrozumiałe dla laików, opisane podstawowe zasady zwiększające szanse na osiągnięcie sukcesu w inwestycjach. Z powodzeniem stosuję kilka z ich polecam wszystkim napaleńcom, którzy myślą, że łatwo podnosi się pieniądze z parkietu ;).

gustow | 2014-12-05
Przeczytana: 30 listopada 2014

Autor fajnie opisuje jak zarobi robiąc w kółko i to samo gruby milion. Doradza czytenikowi na co zwracać uwagę w tradingu.

moneygrabbing | 2016-04-16
Na półkach: Inwestowanie, Przeczytane

Klasyka. Jeśli interesujesz się inwestowaniem w akcje to koniecznie musisz przeczytać tę książkę

Michał | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013