Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Wydawnictwo: StudioEMKA
The intelligent investor
838893189X
biznes, finanse

Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii – od chwili pierwszego wydania uczyniła z...

Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii – od chwili pierwszego wydania uczyniła z Inteligentnego inwestora prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.
Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama.
Obecne wydanie Inteligentnego inwestora to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

źródło opisu: StuioEMKA, 2006

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=277

Tomasz | 2014-07-28
Przeczytana: 2014 rok

To bardzo dobra pozycja poświęcona polityce tworzenia własnego portfela inwestycyjnego i podstaw analizy fundamentalnej spółek. Być może nieco przereklamowana, bo czyta się ją ciężko. Zawiera mnóstwo przykładów z amerykańskiego rynku, często z przed kilkudziesięciu lat. Dlatego niekiedy trudno jest to wszystko odnieść do polskiej giełdy. Niemniej jednak można z niej wyłuskać ponadczasowe bardzo ważne sprawdzone w praktyce zalecenia, sprawdzające się niemal na każdym rynku. Warto przeczytać

zommy | 2015-06-21

Inteligentny Inwestor jest uproszczoną wersją Security Analysis, dlatego radzę nie oczekiwać fajerwerków. Doskonały wstęp do tematyki inwestowania w wartość, który pomaga w pewnym sensie zbudować dobre podstawy struktury psychologicznej potrzebnej do radzenia sobie z rynkiem. Czyli efektywnej alokacji kapitału. Wartość tej pozycji nie jest z całą pewnością wartością "historyczną", a z taką opinią spotkałem się nie tylko na tej stronie.

Oczywiście, w chwili wydania pierwszej edycji, rynki amerykańskie wyglądały zupełnie inaczej, niż dzisiaj. Były zdecydowanie mniej efektywne, tak więc sytuacje, które często opisuje Graham (kapitalizacja niższa niż wartość kapitału obrotowego netto, czyli net-net) były powszechne. Wtedy też Buffett, którego styl wielu młodych adeptów sztuki value investingu zdaje się dziś emulować, działał według zasad zawartych w obu pozycjach właśnie. Jak sam wielokrotnie przyznawał, gdyby nie obecne "ograniczenie" wynikające z ilości obracanego kapitału,...

marcel_ss | 2015-04-02

Rdzeń metody inwestycyjnej BG czytelnik znajdzie w rozdziałach 8 i 20.

ps. Metoda inwestowania Benjamina Grahama nie jest tożsama z metodą Warrena Buffetta.

pansamochodzik | 2011-12-31

Mam problem z oceną tej książki. Jeszcze dwa lata temu napisał bym, że "sposób na Warrena" jest najlepszy ale świat wchodzi w "nową erę" i nie wiem czy dalej jest to najlepszy sposób. Jeżeli dla rynków nadal ważne będzie "wall street" a nie "main street" to książka będzie miała wartość historyczną. Ekonomia to nie nauka ścisła proszę o tym pamiętać.

pmjar | 2016-05-03

Jak dla mnie przereklamowana. Jest dużo lepszych i mniejszych objętościowo książek o tej tematyce, nie jest pewnie już tak odkrywcza jak kilkadziesiąt lat wcześniej choć zawiera bardzo przydatne wskazówki.

Badom | 2017-01-22
Przeczytana: grudzień 2016

Klasyka. Warto przeczytać (a raczej przestudiować, bo do lekkich lektur ona nie należy). Mimo, że ciężko jest ją przełożyć bezpośrednio na polski rynek, to przedstawia zasady, które niezmienne są od lat. Polecam.

Rafał | 2017-01-19
Przeczytana: 2015 rok