Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Wydawnictwo: StudioEMKA
The intelligent investor
838893189X
biznes, finanse

Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii – od chwili pierwszego wydania uczyniła z...

Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii – od chwili pierwszego wydania uczyniła z Inteligentnego inwestora prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.
Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama.
Obecne wydanie Inteligentnego inwestora to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

źródło opisu: StuioEMKA, 2006

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=277

Patrycja | 2019-08-07

Za dużo danych i odniesień do poprzedniego wieku

ravdar | 2019-01-15
Na półkach: Przeczytane, Inwestycje
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Rozdziały grahama ciężko się czyta, dużo przykładów i odniesień do giełdy z lat 60 i wcześniej. Od połowy książki czytałem tylko komentarze do rozdziałów.

Lazok | 2018-12-18

Książka kładzie solidne podstawy dla wszelkiej działalności inwestycyjnej. Ma jednak swoje minusy. Czyta się ją ciężko, opisane w niej historię wymagają zgłębienia w celu ich pełnego zrozumienia. Ogólnie warto się przemęczyć, jednak na pewno nie jest to przyjemna lektura.

cheesegiusz | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Bardzo dobra książka, polecam robic notatki i czytac po dwa razy, aby zrozumiec jak najwięcej!

eryk87 | 2018-11-11

Połowa książki już mocno nieaktualna, odrzucając dodatkowo materiał, który nie przyda się na polskim czy europejskim rynku zostaje ok 1/3 książki. Można przeczytać i zapamiętać, że wartość buduje się na solidnych fundamentach w długim terminie.

browar25 | 2018-10-25

100 lat, a nawet nieco więcej, minęło od 1 wydania Inteligentnego inwestora. Po przeczytaniu dochodzę do wniosku, że w świecie inwestycji zmieniło się wiele i niewiele zarazem. Ileż to razy można się było doszukać współczesnych analogii do zdarzeń mających miejsce na przestrzeni ostatnich stu lat. Dlatego, ta książka pozostaje ciągle aktualna. Fakt, że pewne elementy faktycznie się zdezaktualizowały nie umniejsza jej wartości. Największa jej zaletą jest zobrazowanie, a powiedziałbym nawet uświadomienie człowieka o filozofii inwestowania. Najprościej mówiąc inteligencja finansowa/inwestycyjna czytelnika rośnie wprost proporcjonalnie do ilości przeczytanych rozdziałów.

Książka ma pewną wadę. Choć z drugiej strony jest to jej zaleta. Napisana została dość trudnym językiem. Dla tych, którzy ją przeczytają będzie to zaleta. Zyskają przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy odpuszczą w trakcie.

Czytanie książki Grahama, poza trudnym językiem, wymaga również nieco wyobraźni. W końcu 100...

Strategos | 2017-08-02

Sama książka zdaje się nieco przestarzała, ale pochwalić należy, że w wydaniu Studio Emka po każdym rozdziale znajdują się bardziej aktualne komentarze.

Joker | 2017-02-19

Po tej lekturze kupowanie w oparciu o wykres i cen zostało sukcesywnie wykorzenione. Generalnie cały obraz giełdy i inwestowania jaki do tej pory znałem się zmienił. Z podejścia emocjonalnego na racjonalny. Wymaga to od czytelnika(który chce grać)zainteresowanie się inteligencją emocjonalną, tak aby trzymać nerwy na wodzy i pracy nad sobą. Tak. Ja biorę odpowiedzialność za straty lub ewentualne zyski. Nikt też nie da gwarancji na to, czy dana akcja pójdzie w górę, czy w dół. Ważne również jest przygotowanie, czytanie dokumentów, patrzenie na przedsiębiorstwo, a nie na akcje. Tego uczy Graham. Jednego jeszcze pewien po lekturze tej książki. Rola psychologii po raz kolejny potwierdziła swoje znacznie.

Badom | 2017-01-22
Przeczytana: grudzień 2016

Klasyka. Warto przeczytać (a raczej przestudiować, bo do lekkich lektur ona nie należy). Mimo, że ciężko jest ją przełożyć bezpośrednio na polski rynek, to przedstawia zasady, które niezmienne są od lat. Polecam.

pmjar | 2016-05-03

Jak dla mnie przereklamowana. Jest dużo lepszych i mniejszych objętościowo książek o tej tematyce, nie jest pewnie już tak odkrywcza jak kilkadziesiąt lat wcześniej choć zawiera bardzo przydatne wskazówki.