Najnowsze artykuły
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać2
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski2
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
- ArtykułyCzas na zmiany: książki o klimacie i przyszłości ZiemiAnna Sierant13
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Philip A. Fisher
2
7,3/10
Pisze książki: biznes, finanse
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,3/10średnia ocena książek autora
97 przeczytało książki autora
364 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła
Philip A. Fisher
7,5 z 68 ocen
401 czytelników 14 opinii
2011
Najnowsze opinie o książkach autora
Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła Philip A. Fisher
7,5
Książka o inwestowaniu. Jednak nietypowa, bo w aspekcie jakości zarządzania spółką i przez to wybitna, bo jest to jeden z najważniejszych czynników, które powinny być brane pod uwagę przy selekcji spółek. Sprawność, uczciwość, racjonalność zarządów, relacje z pracownikami i otoczeniem spółki... Tymczasem przez przeciętnego inwestora jest to zwykle pomijane jako mniej istotne, a przynajmniej za czasów pisania tej książki tak było. Fisher obok Grahama, to jeden z mentorów Buffetta. Książka mimo trochę cięższego stylu i zaangażowania terminologii fachowej udowadnia, że nie jest to ocena na wyrost, bo takie same twierdzenia i spostrzeżenia jak zawarte w książce widzimy w praktyce w sposobie na inwestowanie W. Buffetta.
Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła Philip A. Fisher
7,5
Książka niestety zupełnie do mnie przemówiła, generalnie chyba z racji tego że autor opisuje inwestowanie w latach 1950-1960, które jednak różni się od tego co mamy dzisiaj. Dla przykładu: 15 cech które powinna mieć dobra firma dzisiaj kompletnie nie ma sensu, bo większości firm ze względu na konkurencyjność je wręcz musi posiadać, bo została by zmieciona przez konkurencje. Również inne porady nie potrafiły do mnie trafić.
Po przeczytaniu 200 stron "konkretną" dobrą radę, którą byłem w stanie zapamiętać było "kupuj w czasie wojny", która wydaje się jedną z najbardziej racjonalnych i skutecznych porad. Niestety, za pozostałą mniejszą połowę książki już podziękuje bo uważam że tylko stracę czas (a niezwykle rzadko nie czytam książek do końca).