Ekonomia przedsiębiorstw. Poradnik dla niefinansistów

Wydawnictwo: BL Info
biznes, finanse

Poradnik ten jest skierowany przede wszystkim dla osób nieposiadających wykształcenia ekonomicznego, które pracują na stanowiskach kierowniczych i podejmują decyzje o dużym znaczeniu dla firmy. Takie osoby powinny rozumieć raporty i sprawozdania finansowe oraz wiedzieć, jak interpretuje się poszczególne pozycje bilansu i rachunku zysków i strat, oraz o czym informują najważniejsze wskaźniki finansowe.

źródło opisu: BL Info Polska Sp. z o.o., 2012

źródło okładki: zdjęcie własne

| 2017-04-19

Przejrzysta publikacja z pogranicza prawa i ekonomii. W kolejnych rozdziałach - "Formy działalności gospodarczej", "Organizacja przedsiębiorstwa", "Rachunkowość finansowa", "Sprawozdania i raporty finansowe", "Wskaźniki finansowe", "Budżet", "Podatek dochodowy i podatek VAT", "Finansowanie", "Kształtowanie cen", "Pojęcia ekonomiczne" - autorzy przybliżają w zrozumiały i przyjazny sposób podstawowe informacje z dziedziny finansów i rachunkowości. Polecam, zwłaszcza osobom chcących poznać podstawowe mechanizmy funkcjonowania przedsiębiorstwa od strony ekonomicznej.

| 2017-08-17
Na półkach: Finanse, Przeczytane