zasady bezpiecznego biznesu

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
9788389812049
biznes, finanse

(...) Sytuacje opisane w książce Wiktora Rębacza są dla mnie w dużej mierze obce. Z Polski wyjechałem lat temu 40 i moja działalność jako przedsiębiorcy, przypada głównie na okres pobytu w Stanach Zjednoczonych.

| 2017-04-19

Książka Wiktora Rębacza to wszechstronny poradnik prawno – biznesowy, dość niechlujnie wprawdzie napisany, za to pełen praktycznych porad dotyczących wielu aspektów prowadzenia biznesu. Braki w formalnym wykształceniu prawniczym i co za tym idzie mało fachowy język skutkujący często niezbyt precyzyjnymi sformułowaniami autor, przedsiębiorca z wieloletnim wykształceniem, nadrabia wiedzą praktyczną. Jest to na pewno publikacja kontrowersyjna - nieskrywana niechęć autora do aparatu państwowego owocuje często radami na pograniczu prawa i etyki. Jednak, jak przekonuje Wiktor Rębacz, w polskiej rzeczywistości gospodarczej stosowanie się do tego rodzaju porad bywa smutną koniecznością, często dostrzeganą przez przedsiębiorców poniewczasie. Myślę, że dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie „Zasady bezpiecznego biznesu” mogą okazać się bardzo pożyteczną pozycją.

| 2016-12-08
Przeczytana: 17 czerwca 2016